موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/92351 :کد

0

تأکید بر منطق گفت و گو برای حل اختلاف ها

  شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ — ۲۱:۵۵
تعداد بازدید : ۱۹۸   
 تحلیل ایران -تأکید بر منطق گفت و گو برای حل اختلاف ها

سیاست ایران همواره مبتنی برگفت وگو، همکاری، توسعه و تعمیق مناسبات با کشورهای منطقه بخصوص کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس بوده است.

 

 

سفیر ایران درکویت امروز (شنبه) درگفت وگو با سردبیر، دبیران وکارشناسان گروه خاورمیانه ایرنا با تاکید برمنطق گفت وگو برای حل اختلاف ها درمیان کشورها تاکید کرد که ایران همواره عنصر گفت وگو ومذاکره را موثرترین راه برای رسیدن به راه حل درخصوص مسائل منطقه دانسته است.

 

 

 

 

به گزارش تحلیل ایران، 'علیرضا عنایتی' درنشست خبری افزود: سیاست ایران همواره مبتنی برگفت وگو، همکاری، توسعه و تعمیق مناسبات با کشورهای منطقه بخصوص کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس بوده است.

 

وی با تاکید برمنطق گفت وگو وکارکرد مطلوب آن درحل مسائل ومشکلات فی مابین کشورها تصریح کرد که ایران به اهمیت همکاری با همسایگان و توسعه همه جانبه روابط خود با آنها و حل مشکلات ازطریق گفت وگو ومذاکره واقف است.


ایرنا نوشت: سفیر ایران درکویت درخصوص مقوله امنیت وثبات در منطقه گفت : امنیت در منطقه یک مقوله درهم تنیده است وامنیت تجزیه پذیر نیست و یک مقوله بومی بوده وکشورهای منطقه باید با یکدیگر به طور مشترک برای تحکیم صلح وثبات تلاش کنند. ثمره ومنافع این تلاش نیز منفعت جمعی است.


وی درهمین راستا افزود: ما وکشورهای حوزه خلیج فارس با مشترکات گسترده خود می توانیم به رشد اقتصادی، فرهنگی، سیاسی وکار همه جانبه بیاندیشیم و منطقه ما با همه منابع غنی اقتصادی، فرهنگی ومذهبی واهمیت لجستیک مشترک می تواند زمینه همکاری مشترک را برای ما فراهم سازد.


عنایتی افزود: عنصر مذاکره وگفت وگو باید درمیان کشورها نهادینه شود واختلاف ها رااز طریق گفت وگو حل کنیم. بی گمان آنچه کشورها را به هم نزدیک می کند بحث ومذاکره درخصوص اختلاف ها ومشترکات است.


وی افزود : تاکید برمشترکات کشورهای منطقه وتمرکز برمشترکات مردم، می تواند کشورها را به یکدیگر نزدیک و زمینه پیشرفت را فراهم کند.


سفیر ایران درکویت با اشاره به تکیه ایران براین منطق درمذاکرات هسته ای با کشورهای1+5 و ورود به آن و موفقیت آمیز بودن این گفتگوها گفت که همین منطق می تواند درمنطقه اجرا شود. منطق گفت وگو با کاهش اختلاف ها طرح آرامش وثبات را در منطقه به همراه خواهد داشت.


وی درپایان با تاکید براینکه با همکاری ومشارکت منطقه شاهد رشد وشکوفایی خواهد بود، گفت که ما در این راستا اهمیت زیادی برای کویت قائل هستیم و دیدگاه ها ونقطه نظرات مشترک زیادی بایکدیگر داریم و دو کشور می توانند دیدگاه های منطقه ای مشترک داشته باشند.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :