موضوعات ‌مرتبط: فناوری گوشی

a/92407 :کد

0

سازندگان آیفون با کاهش قیمت قطعات اولیه اپل موافقت نکردند

  یکشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۰:۰۶
تعداد بازدید : ۱۵۲   
 تحلیل ایران -سازندگان آیفون با کاهش قیمت قطعات اولیه اپل موافقت نکردند

تامین کنندگان اپل با کاهش قیمت قطعات اولیه آیفون موافقت نکردند

با در نظر گرفتن این نکته که اپل هر ساله برای فروش تعداد مشخصی آیفون برنامه ریزی می کند، اساساً هر تامین کننده ای که با این شرکت همکاری داشته باشد کم و بیش می داند که چه تعداد قطعه اولیه برای تولید این محصولات لازم است. البته قطعاً این یعنی کنار آمدن با درخواست های اپل و شاید در بسیاری از موارد، تطبیق پیدا کردن و تسلیم شدن در برابر اراده و تصمیم اپل بهتر از همکاری نکردن با این شرکت باشد.

 

به گزارش تحلیل ایران طبق گزارشات اخیر DigiTimes، تاثیر و سلطه اپل روی تامین کنندگانش رو به پایان است چرا که در این گزارش ذکر شده تامین کنندگان مستقر در تایوان از کاهش قیمت اجزای داخلی و قطعات مورد نیاز برای آیفون 7 سر باز زده اند. ظاهراً این تامین کنندگان متوجه روند رو به کاهش فروش آیفون ها شده اند و به همین دلیل دیگر مثل سابق از سفارشات مرتبط با آیفون استقبال نمی کنند.

در ادامه این گزارش آمده است که اپل از برخی تامین کننده رده پایین خود تقاضا کرده که قیمت محصولات خود را تا 20 درصد کاهش دهند و به نظر می رسد که در صورت رکورد دار نشدن میزان فروش آیفون های اپل، چنین تصمیمی کاملاً منطقی و قابل توجیه است. اما این درخواست مبنی بر کاهش 20 درصدی قیمت قطعات مورد نیاز آیفون و با توجه به اینکه سفارشات نیز به نسبت سال گذشته 30 درصد کمتر شده است برای تامین کنندگان چندان خوشایند نیست.

همانطور که مطلع هستید در اوایل سال جاری میلادی گزارشاتی مبنی بر اینکه اپل برای اولین بار از تاریخ عرضه اولین آیفون، میزان افت فروش گوشی هایش را به عموم اعلام کرده در فضای مجازی منتشر شد. تعداد آیفون هایی که اپل می فروشد هنوز هم به شکل قابل توجهی بالاست اما قطعاً مثل قبل با قدرت پیش نمی رود.

 

منبع:تابناک

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :