موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/92412 :کد

0

محکوم کردن اقدام نیروهای آسایش توسط بزرگان قبایل حسکه سوریه

  یکشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۰:۴۴
تعداد بازدید : ۱۸۹   
 تحلیل ایران -محکوم کردن اقدام نیروهای آسایش توسط بزرگان قبایل حسکه سوریه

شورای بزرگان، مشایخ و سران قبایل و طوایف استان حسکه سوریه، اقدام نیروهای آسایش در حمله به مواضع ارتش در شهرحسکه را محکوم کردند.

شورای بزرگان، مشایخ و سران قبایل و طوایف استان حسکه سوریه، اقدام نیروهای آسایش در حمله به مواضع ارتش در شهرحسکه را محکوم کردند.

 

به گزارش تحلیل ایران،  به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، شورای بزرگان حسکه روزشنبه با صدور بیانیه ای از جوانان عشایر عضو آسایش خواستند از این نیروها جدا شده و به ارتش و نیروهای مسلح سوریه بیپوندند.


شورای بزرگان و مشایخ حسکه، هدف قراردادن و حمله به مواضع و مراکز ارتش را خیانتی بزرگ در حق وطن و ملت دانستند و بر یکپارچگی سرزمین و اتحاد همه طوایف تشکیل دهنده آن تاکید کردند.


فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه جمعه شب در بیانیه ای اعلام کرد که نیروهای آسایش به عنوان شاخه نظامی حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) در روزهای گذشته اقدامات تحریک آمیز خود را در شهر حسکه افزایش داده است.


این بیانیه اضافه کرد که این نیروها در روزهای گذشته به اقدامات تحریک آمیزی مانند حمله به نهادهای حکومتی، سرقت نفت و پنبه، جلوگیری از برگزاری امتحانات، ربودن شهروندان بی گناه و ایجاد هرج و مرج و بی ثباتی در شهر حسکه اقدام کردند.


فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح بر مقابله با چنین تجاوزهایی از طرف هر گروهی تاکید کرد و اعلام کرد تمام تلاش خود را برای، آرامش، حفاظت از تمامیت ارضی سوریه و سلامت شهروندان در هر مکانی بکارمی گیرد.

 

منبع:ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :