موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/92438 :کد

0

تصمیمات نمایندگان مردم یمن قانونی و قابل احترام است

  یکشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۳:۵۳
تعداد بازدید : ۱۵۲   
 تحلیل ایران -تصمیمات نمایندگان مردم یمن قانونی و قابل احترام است

معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه در خصوص آخرین تحولات و تشکیل شورای سیاسی یمن گفت: تصمیمات نمایندگان مردم یمن از جمله در زمینه تشکیل شورای عالی سیاسی، قانونی و قابل احترام است.

معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه در خصوص آخرین تحولات و تشکیل شورای سیاسی یمن گفت: تصمیمات نمایندگان مردم یمن از جمله در زمینه تشکیل شورای عالی سیاسی، قانونی و قابل احترام است.

 

به گزارش تحلیل ایران ، "حسین جابری انصاری" معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه حمایت گسترده مردم یمن از مجلس منتخب این کشور و تصمیمات آن را با اهمیت و شایسته توجه جامعه بین المللی دانست و اظهار داشت: تردیدی نیست که رویکرد غیرمنطقی و زیاده خواهانه عربستان موجب شکست مذاکرات کویت و بازگشت به نقطه صفر در تلاش های نماینده سازمان ملل شد.

 
وی افزود: این مذاکرات در صورت رعایت انصاف می توانست پایانی بر یک جنگ کور باشد که پس از تقریبا یک سال و نیم حاصلی بجز ویرانی یمن و قربانی شدن هزاران غیرنظامی بی گناه از جمله زنان و کودکان نداشته است.
 
معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه ادامه داد: متاسفانه جنگ افروزی هنوز ادامه دارد و سعودی ها با هدف قرار دادن مدارس و بیمارستان ها وارد فاز خطرناکی از اقدامات علیه بشریت شده اند تا جائیکه امدادگران بین المللی و پزشکان بدون مرز نیز از حملات انتقام جویانه هواپیماهای ائتلاف خودخوانده عربستان بی نصیب نمانده اند.
 
جابری انصاری عنوان کرد: محکومیت وسیع حمله به بیمارستان ها و مدارس از سوی نهادهای بین المللی از یک سو نشان می دهد جهان نمی تواند برای همیشه نسبت به ظلم و تجاوزگری سکوت کند و از سوی دیگر بی توجهی عربستان به اینگونه هشدارها حکایت از ناکارآمدی شورای امنیت در متوقف کردن رژیم سعودی دارد. بی تردید اگر همراهی برخی اعضای دائم شورای امنیت با زیاده خواهی های  عربستان نبود این جنگ تاکنون ادامه نمی یافت.
 
وی با بیان اینکه یمن آزمون بزرگ و مهمی فراروی جامعه بین المللی و شورای امنیت است تا نشان دهد تا چه میزان می تواند در تحقق موازین مورد پذیرش خود کارایی داشته باشد، تصریح کرد: بی تردید پس از یک سال و نیم جنگ خانمان سوز و تعلل قدرت های بزرگ چاره ای برای مردم یمن جز بازگشت به ساز و کارهای قانونی داخلی و در راس آنها اعاده فعالیت مجلس منتخب باقی نمانده و تردیدی نیست که هیچ طرفی نمی تواند مشروعیت پارلمان منتخب یمن را زیر سوال ببرد.
 
معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه در پایان خاطرنشان کرد: تصمیمات نمایندگان مردم یمن از جمله در زمینه تشکیل شورای عالی سیاسی، قانونی و قابل احترام بوده و از این پس در همه طرح ها و ابتکارات صلح، این تصمیمات می بایست مورد شناسایی قرار گیرد.


منبع : تابناک

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :