موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی حج و زیارت

a/92566 :کد

0

مذاکره مستقیم با سعودیها برای حل مسائل حقوقی فاجعه منا

  یکشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۹:۲۰
تعداد بازدید : ۲۲۷   
 تحلیل ایران -مذاکره مستقیم با سعودیها برای حل مسائل حقوقی فاجعه منا

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با بیان اینکه در مرحله نخست تلاش داریم که از طریق مذاکره مستقیم با سعودیها مسائل حقوقی شهدای منا حل شود.

 

 

 

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با بیان اینکه در مرحله نخست تلاش داریم که از طریق مذاکره مستقیم با سعودیها مسائل حقوقی شهدای منا حل شود، گفت: اگر این امر میسر نشود به مجامع بین‌المللی مراجعه خواهیم کرد.

 
 
 
 
 

به گزارش تحلیل ایران، حجت‌الاسلام و‌المسلمین سید علی قاضی عسگر در دیدار با حجت‌السلام والمسلمین کلب جواد نقوی از علمای برجسته هند و امام جمعه شهر لکنهو  اظهار کرد: سعودیها حقوق گردشگری، انسانی و بشری شهدای منا را رعایت نکردند.


وی با بیان نظریه فقهی قتیل الزحام در فقه اهل تسنن و تشیع، به پیگیریهای حقوقی انجام شده در رابطه با فاجعه منا اشاره کرد و افزود: تحقیقات صورت گرفته و بیش از هزار مصاحبه با شاهدان عینی، ابعاد این فاجعه را مشخص کرده و همه گویای بی تدبیری و سوءمدیریت سعودیها در این حادثه است.


تسنیم به نقل از روابط عمومی بعثه مقام معظم رهبری نوشت: نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت تصریح کرد: گزارش تصویری فاجعه منا در حال تدوین نهایی است و کتابها و تحقیقات انجام شده در خصوص این فاجعه نیز به زبانهای دیگر ترجمه خواهد شد.


قاضی عسگر با بیان اینکه در مرحله نخست تلاش داریم که از طریق مذاکره مستقیم با سعودیها مسایل حقوقی شهدای منا حل شود، گفت: اگر این امر میسر نشود به مجامع بین‌المللی مراجعه خواهیم کرد.


وی با اشاره به شرایط خطرناک حاکم بر کشورهای اسلامی و منطقه تاکید کرد: با توجه به این شرایط باید اختلافات را کنار گذاشت و علیه تکفیریها و تروریستهایی که بی‌رحمانه انسانها را به قتل می‌رسانند و سرمایه‌های کشورهای اسلامی را از بین می‌برند جبهه واحدی تشکیل داد.


نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت افزود: در پژوهشکده حج و زیارت بیش از 300 عنوان کتاب در رد اندیشه‌های افراطی و نیز پاسخگویی به شبهات وهابیت منتشر شده است.


ایران و سایر کشورها برای دریافت دیه به عربستان فشار بیاورند

حجت‌السلام والمسلمین کلب جواد نقوی از علمای برجسته هند و امام جمعه شهر لکنهو نیز در این دیدار خواستار فشار ایران و سایر کشورها به عربستان شدند تا دیه شهدای منا پرداخت شود.


وی گفت: کتاب فاجعه منا به روایت رسانه‌های خارجی که با استناد به منابع خارجی تهیه شده نشاندهنده عمق فاجعه منا در سال گذشته و بی‌تدبیری سعودیها است.


امام جمعه شهر لکنهو با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران در نزد مردم هند از جایگاه بالایی برخوردار است خواستار شناسایی ظرفیتهای دو طرف برای توسعه روابط اقتصادی شد که نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت نیز از آن استقبال کرد.


در پایان این دیدار دو طرف با توجه به شرایط کنونی جهان اسلام و وجود توطئه‌های مختلف علیه مسلمانان، انسجام پیروان مذاهب مختلف را برای خنثی کردن این توطئه‌ها ضروری دانستند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :