موضوعات ‌مرتبط: سیاسی تروریست

a/92606 :کد

0

رهبر القاعده خطاب به ابوبکر البغدادی: از خوارج بدترید

  یکشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ — ۲۳:۴۶
تعداد بازدید : ۲۰۶   
 تحلیل ایران -رهبر القاعده خطاب به ابوبکر البغدادی: از خوارج بدترید

در ادامۀ منازعات و رقابت میان گروه های تروریستی، ایمن الظواهری، سرکردۀ سازمان القاعده، ابوبکر البغدادی، سرکردۀ داعش، را با تعابیر بی سابقه‌ای مورد حمله قرار داد.

در ادامۀ منازعات و رقابت میان گروه های تروریستی، ایمن الظواهری، سرکردۀ سازمان القاعده، ابوبکر البغدادی، سرکردۀ داعش، را با تعابیر بی سابقه‌ای مورد حمله قرار داد.

 

به گزارش تحلیل ایران ، سرکردۀ داعش با تأکید بر اینکه داعش و سرکردۀ آن در تلاشند تا میان صفوف مسلمانان دودستگی و تفرقه ایجاد کنند، افزود: «گروه ابراهیم البدری (ابو بکر البغدادی سرکردۀ گروه داعش) از خوارج بدتر شده اند و علاوه بر تکفیر مردم مسلمان، علما، صالحان و مجاهدان را هم تکفیر می کنند».


الظواهری در سخنانی که روز یکشنبه از سوی القاعده منتشر شد، گفت: «داعش هر کسی را که با آنها مبارزه کند کافر و همسرش را زناکار می داند. هرکسی را که با آنها جنگید تکفیر کردند حتی اگر برای اقامۀ دین و شریعت تلاش می کرد. انگار آنها پیغمبرند که محاربان خود را تکفیر می کنند».


سرکردۀ القاعده از داعش خواست ادله ای از قرآن برای کفر القاعده و حقانیت کسانی که با بغدادی بیعت کرده اند، ارائه کند.


وی افزود: «ما امروز از البدری می خواهیم در بیانیه ای رسمی، ادله ای موثق برای اثبات تکفیر ما بیاورد ... و نیز اسامی و مشخصات کسانی که با بغدادی بیعت کرده اند و تاریخ بیعتشان را اعلام کند، به خصوص کسانی که از بین نیروهای سابق صدام و بالاخص نیروهای اطلاعاتی او به داعش پیوسته اند ... و این که به چه حقی چنین کسانی را بر سرنوشت مسلمانان مسلط کرده است».


الظواهری با هشدار دربارۀ بیعت با ابوبکر بغدادی گفت: «به کسانی که با ابراهیم البدری بیعت کرده و به گروه او پیوسته اند هشدار می دهم که همگی شریک جرم او در تکفیر مسلمانان و ایجاد تفرقه میان مجاهدان و جنایت علیه انسان ها هستند».منبع: العالم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :