موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/92639 :کد

0

تروریسم تکفیری جایگزین اسرائیل برای مقابله با مقاومت است

  دوشنبه ۰۱ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۲:۳۱
تعداد بازدید : ۲۱۳   
 تحلیل ایران -تروریسم تکفیری جایگزین اسرائیل برای مقابله با مقاومت است

شیخ « نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد که تروریسم تکفیری برنامه جایگزین مقابله با مقاومت بعداز شکست اسرائیل در نبرد مستقیم با آن است.

شیخ « نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد که تروریسم تکفیری برنامه جایگزین مقابله با مقاومت بعداز شکست اسرائیل در نبرد مستقیم با آن است.

 

به گزارش تحلیل ایران ، شیخ نعیم قاسم که در مراسم تجلیل از شهید مجاهد « عباس صادر» در شهرک مشغره در بقاع غربی لبنان سخن می گفت،افزود: دشمنان، تکفیری ها را از سراسر دنیا جمع و با ارائه تسهیلات و همه گونه کمک ها، آنها را برای مقابله با مقاومت آماده کردند تا طرح اسرائیلی را محقق کنند.


وی خاطرنشان کرد: ما امروز با گروهی مسلح و گروهی صهیونیستی نمی جنگیم بلکه در حال مبارزه با یک طرح بین المللی به سرکردگی آمریکا ، غرب و بسیاری از کشورهای جهان هستیم که اهدافی خصمانه دارند اما بر آنها پیروز می شویم و اجازه نخواهیم داد اهدافشان تحقق یابد.

** با فشار و تهدید نمی توان رئیس جمهوری لبنان را انتخاب کرد


شیخ نعیم قاسم در بخش دیگری از سخنان خود به پرونده انتخابات ریاست جمهوری لبنان اشاره و تصریح کرد : برخی شرکای لبنانی ما به طرف های خارجی وابسته هستند و به همین دلیل نمی توانند تصمیم بگیرند و هنگامی که با آنها پشت میز گفت وگوها می نشینیم، جرئت ندارند حرف خود را بزنند.


معاون دبیرکل حزب الله اظهارداشت: شرکای لبنانی در پشت میز گفت وگوهای با ما از مسائل فرعی سخن می گویند و با پیش کشیدن مسائل غیرواقعی و نادرست بهانه تراشی می کنند زیرا هنوز دستورها به آنها نرسیده است.


وی با تاکید بر اینکه « با فشار و تهدید نمی توان مشکل انتخاب رئیس جمهوری لبنان را حل کرد»، گفت: ما بر احدی رئیس جمهوری را تحمیل نمی کنیم و احدی هم نمی تواند بر ما رئیس جمهوری لبنان را تحمیل کند.


شیخ نعیم قاسم افزود: طبیعی است که همه موضوعات اساسی و اصلی مانند رئیس جمهوری لبنان باید بر مبنای توافق حل و انتخاب شوند.


معاون دبیرکل حزب الله با بیان اینکه« باید برای رسیدن به نتیجه های معقول و ممکن گفت وگو کنیم »، خاطرنشان کرد: ما هیچگاه موضوعی را بر احدی در لنبان تحمیل نکرده ایم و برخی یاوه سرائی ها ، سروصداهای بدون ثمر در وقت اضافه است.


وی تصریح کرد:اگرمی خواهید مشکل انتخاب رئیس جمهوری لبنان حل شود باید بیایید و در خصوص جزئیات مسائل توافق کنیم اما با متهم کردن، داد و بیداد، خصومت ورزی و کشتن وقت تنها عامل ادامه خلاء ریاست جمهوری هستید و باید مسئولیت آن را تحمل کنید.


لبنان بیش از دو سال و دو ماه است که رئیس جمهوری ندارد و رژیم سعودی با وتوی نام ژنرال« میشل عون» رئیس فراکسیون تغییر و اصلاح در مجلس لبنان اجازه نمی دهد، سیزدهمین رئیس جمهوری لبنان انتخاب شود.منبع:خبرگزاری ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :