موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/92692 :کد

0

مخالفت با بخش نظامی لایحه برنامه ششم توسعه

  دوشنبه ۰۱ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۱:۰۰
تعداد بازدید : ۳۷۶   
 تحلیل ایران -مخالفت با بخش نظامی لایحه برنامه ششم توسعه

عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس از مخالفت این کمیسیون با بخش نظامی لایحه برنامه ششم توسعه به دلیل وجود نفوذ امنیتی خبر داد.


عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس از مخالفت این کمیسیون با بخش نظامی لایحه برنامه ششم توسعه به دلیل وجود نفوذ امنیتی خبر داد.

 

 

به گزارش تحلیل ایران، حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگو با تسنیم، در واکنش اشکالات جدی لایحه برنامه ششم از جمله نفوذ امنیتی، اظهار کرد: لایحه برنامه ششم دارای اشکالات محتوایی و ساختاری زیادی است که تنها یکی از این موارد که بسیار مهم نیز هست، بحث ماده 30 آن است.این ماده که موجب اخلال در ماموریتهای نیروهای مسلح کشور می‌شود قطعاً برخلاف قانون اساسی است. ماموریت نیروهای مسلح طبق قانون کاملاً مشخص است.


حجت الاسلام ذو النور با اشاره به اینکه اجرای این ماده باعث می‌شود تا دشمن به راحتی در بخش دفاعی ما نفوذ کند، گفت: اقتدار نظامی و امنیتی کشور مرهون جان نثاریهای نیروهای مسلح است. بنابراین  باید راه‌های نفوذ دشمن در لایحه دولت بسته شود. این ماده قطعاً امر مردودی است و کمیسیون امنیت مخالفت خود را در این باره اعلام کرده است. در جلسات مختلف کمیسیون این موضوع بررسی و حتماً اصلاحیه انجام می‌شود و در صحن علنی مجلس هم نمایندگان که دغدغه اقتدار نظام را دارند، با این‌گونه موارد موافقت نخواهند کرد.


در ماده 30 لایحه برنامه ششم توسعه که از سوی دولت به مجلس ارائه شده، آمده است: در راستای مفاد مصرح در قانون اساسی و افزایش قدرت مقاومت و کاهش آسیب‌پذیری اقتصاد کشور و به‌منظور مدیریت منسجم، هماهنگ و مؤثر روابط خارجی جمهوری اسلامی ایران برمبنای اصل عزت، حکمت و مصلحت و برای پشتیبانی تحقق اهداف برنامه ششم توسعه، دستگاههای اجرایی و نیروهای مسلح مکلفند تمامی اقدامات خود در زمینه روابط خارجی را با هماهنگی وزارت امور خارجه انجام دهند!

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :