موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی انرژی

a/92769 :کد

0

کاهش حجم روان‌آب‌ها و جریان‌های سطحی

  دوشنبه ۰۱ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۷:۰۶
تعداد بازدید : ۲۱۰   
 تحلیل ایران -کاهش حجم روان‌آب‌ها و جریان‌های سطحی

از ابتدای سال آبی جاری تا پایان مرداد ماه، حجم روان‌آب‌ها و جریان‌های سطحی در حوضه آبریز مرزی شرق ۸۳ درصد کاهش داشته است.

از ابتدای سال آبی جاری تا پایان مرداد ماه، حجم روان‌آب‌ها و جریان‌های سطحی در حوضه آبریز مرزی شرق 83 درصد کاهش داشته است.


به‌گزارش تحلیل ایران ، آمارهای وزارت نیرو نشان می‌دهد که از ابتدای مهرماه سال گذشته تا پایان مرداد ماه سال جاری،‌ بیشترین میانگین کاهش روان‌آب‌ها و جریان‌های سطحی در مقایسه با متوسط بلندمدت، در حوضه آبی مرزی شرق با 83 درصد و کمترین کاهش در حوضه آبی دریاچه ارومیه با 11 درصد بوده است.


همچنین حوضه‌های آبی قره‌قوم و دریای خزر به ترتیب با 47 و 40 درصد، به ترتیب رتبه‌های دوم و سوم را در کاهش حجم جریان‌های سطحی در مقایسه با متوسط بلند مدت، به خود اختصاص دادند.


علاوه بر این میزان روان‌آب‌های کل کشور در سال جاری 54 میلیارد و 603 میلیون مترمکعب بوده که نسبت به میانگین بلندمدت 80 میلیارد و 595 میلیون مترمکعب، با 32 درصد کاهش مواجه بوده است.


به‌رغم اینکه حجم جریان‌های سطحی سال آبی جاری در مقایسه با سال آبی گذشته 46 درصد افزایش داشته است، اما همچنان در مقایسه با متوسط بلندمدت با 32 درصد کاهش همراه است.


منبع : ایسنا 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :