موضوعات ‌مرتبط: سیاسی اقتصاد

a/92831 :کد

0

امارات در بانک مرکزی مصر یک میلیارد دلار سرمایه گذاری می کند

  ﺳﻪشنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۱:۳۶
تعداد بازدید : ۱۹۳   
 تحلیل ایران -امارات در بانک مرکزی مصر یک میلیارد دلار سرمایه گذاری می کند

امارات یک میلیارد دلار در بانک مرکزی مصر سرمایه گذاری می کند

 امارات یک میلیارد دلار در بانک مرکزی مصر سرمایه گذاری می کند

 

به گزارش تحلیل ایران  به نقل از خبرگزاری رویترز از ابوظبی، خبرگزاری رسمی امارات روز دوشنبه از توافق میان این کشور و مصر در زمینه سپرده یک میلیارد دلاری امارات در بانک مرکزی مصر خبر داد.


خبرگزاری امارات اعلام کرد مقامات این کشور و مصر روز دوشنبه در زمینه اعطای سپرده به ارزش یک میلیارد دلار به بانک مرکزی مصر برای مدت شش سال به توافق رسیدند.


این درحالی است که مقامات مصر و صندوق بین المللی پول چند روز پیش (ماه اوت) درباره برنامه های اخذ وام به ارزش 12 میلیارد دلار از صندوق بین المللی پول به توافق اولیه رسیدند.


این توافق که برای رسمی شدن باید به تصویب هیئت اجرایی صندوق بین المللی پول نیز برسد، برای کمک به اصلاحات اقتصادی مصر و با هدف جبران کسری بودجه ، ایجاد توازن در بازار ارز و افزایش رشد اقتصادی این کشور در یک دوره سه ساله پرداخت خواهد شد.


دخایر ارزی مصر در اواخر ژوئیه گذشته به شدت کاهش یافت و به رقم 15 میلیارد و 536 میلیون دلار رسید.


پیش از این، دو کشور امارات و عربستان سعودی متعهد شده بودند کمک مالی به ارزش 4/5 میلیارد دلار در اختیار مصر قرار دهند اما مصر تاکنون هیچ کمکی دریافت نکرده است.


ذخایر ارزی مصر قبل از انقلاب مردم این کشور بر ضد رژیم دیکتاتوری حسنی مبارک در سال 2011 نزدیک به 36 میلیارد دلار بود اما نا آرامی های سیاسی سالهای اخیر در مصر به کاهش حضور گردشگران و سرمایه گذاران خارجی در این کشور منجر شده است.


توافقنامه میان امارات و مصر درباره سپرده یک میلیارد دلاری در بانک مرکزی مصر روز دوشنبه بین محمد سیف السویدی مدیر کل صندوق توسعه ابوظبی و طارق عامر رئیس بانک مرکزی مصر به امضا رسید.

منبع:خبرگزاری صدا و سیما

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :