موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/92846 :کد

0

ترکیه : به مذاکره با آمریکا برای استرداد گولن ادامه می‌دهیم

  ﺳﻪشنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۳:۳۹
تعداد بازدید : ۱۷۶   
 تحلیل ایران -ترکیه : به مذاکره با آمریکا برای استرداد گولن ادامه می‌دهیم

وزیر امور خارجه ترکیه گفت، مقامات این کشور با هیأتی که از آمریکا به آنکارا سفر می‌کند، دیدار و درباره فرآیند استرداد فتح‌الله گولن گفت‌وگو خواهند کرد.

وزیر امور خارجه ترکیه گفت، مقامات این کشور با هیأتی که از آمریکا به آنکارا سفر می‌کند، دیدار و درباره فرآیند استرداد فتح‌الله گولن گفت‌وگو خواهند کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران ، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه اعلام کرد، این کشور به تلاش‌های خود برای جمع‌آوری مستندات دیگری در خصوص دست داشتن فتح‌الله گولن در کودتای اخیر ادامه خواهد داد تا این مستندات را به طرف آمریکایی ارائه دهد.


وی خاطرنشان کرد، مقام‌های آنکارا در دو روز آینده با مقام‌های آمریکایی که به ترکیه سفر می‌کنند، دیدار خواهند کرد و مسأله استرداد گولن را مورد بررسی قرار خواهند داد.


رئیس دستگاه دیپلماسی ترکیه با بیان این که مذاکرات با مقام‌های آمریکایی برای استرداد گولن همچنان ادامه دارد، خاطرنشان کرد: من به همراه وزیر دادگستری در این رابطه به آمریکا سفر خواهیم کرد.


جو بایدن، معاون رئیس‌جمهوری آمریکا روز چهارشنبه به ترکیه سفر می‌کند. پیش‌بینی می‌شود وی در این سفر مسأله درخواست استرداد گولن از آمریکا را بررسی کند.


به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری سی‌.ان‌.ان، فتح‌الله گولن، روحانی مسلمان ساکن ایالت پنسیلوانیای آمریکاست که به حمایت از کودتای ناکام 15 ژوئیه ترکیه متهم است؛ اتهامی که او نمی‌پذیرد. رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه از آمریکا خواسته است تا این روحانی 75 ساله را فورا به ترکیه مسترد کند. گولن تمامی اتهامات را بی‌پایه و اساس می‌داند.


اردوغان شنبه در یک کنفرانس خبری در استانبول گفته بود که مسأله گروه تحت رهبری گولن جزو اولین مسائل در دستور کار گفت‌وگو با جو بایدن، معاون رئیس‌جمهوری آمریکاست.


سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد، چهارشنبه قرار است هیاتی از مقام‌های آمریکایی متشکل از اعضای وزارت خارجه و دادگستری با هدف رایزنی با مقام‌های آنکارا در مورد تحقیقات ترکیه از گولن به این کشور بروند.منبع:خبرگزاری ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :