موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/92895 :کد

0

اصول قانون اساسی با اصلاحیه قانون بودجه زیر پا گذاشته می‌شود

  ﺳﻪشنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۰:۳۶
تعداد بازدید : ۱۳۹   
 تحلیل ایران -اصول قانون اساسی با اصلاحیه قانون بودجه زیر پا گذاشته می‌شود

محمد دهقان گفت: اصول قانون اساسی با اصلاحیه قانون بودجه زیر پا گذاشته می‌شود.

 

 

محمد دهقان گفت: اصول قانون اساسی با اصلاحیه قانون بودجه زیر پا گذاشته می‌شود.

 

به گزارش تحلیل ایران، محمد دهقان نماینده مردم چناران و طرقبه و عضو هیئت رئیسه مجلس در نشست علنی امروز (سه شنبه، 2 شهریور) قوه مقننه درجریان بررسی کلیات لایحه اصلاحیه بودجه سال 95 با استناد به اصل 52،53 و 55 قانون اساسی ، اظهار کرد: بودجه باید از شفافیت کافی برخوردار باشد اما در اصلاحیه مذکور این شفافیت وجود ندارد.

 

وی  با تاکید بر  اینکه لایحه اصلاح قانون بودجه با اصول متعددی از قانون اساسی مغایر است، گفت: 75 هزار میلیارد تومان در قانون بودجه اصلاح شده است در حالیکه این پول اصلا وجود ندارد. دولت می‌خواهد با این مصوبه پول پر قدرت و بدون پشتوانه چاپ کند از این رو مجلس باید جلوی این اقدام را بگیرد. دیوان محاسبات چگونه می‌خواهد با مصوبه مذکور برخورد کرده زیرا 75 هزار میلیارد تومان مذکور هیچ ردیف مشخصی در بودجه ندارد.

 

تسنیم نوشت: وی با بیان اینکه قوه مقننه اجازه ندارد اختیار خود را به دولت واگذار کند، گفت: تک تک ردیفها در بودجه باید مشخص باشد.این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: می‌خواهیم با یک حساب سازی 75 هزار میلیارد تومان در اختیار دولت قرار دهید که این درست نیست.وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در مورد مبارزه با قاچاق تصریح کرد: طبق اصلاحیه بودجه قرار است کارت سوخت حذف شود که این راه قاچاق سوخت را باز می‌کند.عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی یگفت: اصول قانون اساسی با اصلاحیه قانون بودجه و مصوبات مذکور آن زیر پا گذاشته می‌شود.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :