موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رسانه

a/92913 :کد

0

عدم شفافیت در قراردادهای نفتی و نامحرم شناخته شدن مردم

  ﺳﻪشنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۱:۳۶
تعداد بازدید : ۲۱۳   
 تحلیل ایران -عدم شفافیت در قراردادهای نفتی و نامحرم شناخته شدن مردم

اعضای جامعه اسلامی دانشجویان از رئیس رسانه ملی خواستند با دعوت از مطلعین قراردادهای نفتی در صدا و سیما، موجب شفاف‌سازی برای مردم شوند.

اعضای جامعه اسلامی دانشجویان از رئیس رسانه ملی خواستند با دعوت از مطلعین قراردادهای نفتی در صدا و سیما، موجب شفاف‌سازی برای مردم شوند.


به گزارش تحلیل ایران ، اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در نامه‌ای خطاب به رئیس رسانه ملی تاکید کرد: با دلهایی پر از دغدغه و بر مبنای روحیه  انقلابی‌گری و مطالبه‌گری جامعه دانشجویی کشور٬ دقایقی از وقت گرانبهای حضرت عالی را به قرائت مطالبی دعوت می‌کنیم که امروز نه تنها به عنوان مطالبه دانشجویان تشکل جامعه  اسلامی دانشجویان به عنوان بزرگترین تشکل دانشجویی کشور محسوب می‌شود٬ بلکه به عنوان مطالبه نسل امروز و آینده کشورمان٬ ذهن بسیاری از مردم این سرزمین را به خود مشغول کرده است.


در بخش ابتدایی این نامه آمده است: بدون شک استحضار دارید که مدتی است در عرصه سیاسی کشور و پس از امضای برخی قراردادها توسط دولت محترم که روزبه‌روز از جوانب و اجرای برخی از تعهدات طرفین برخی از این قراردادها٬ خبرهای خوبی به گوش نمی‌رسد٬ مبحث بسیار مهمی در حال بررسی است که اگرچه با عنوان «قراردادهای نفتی» خیلی از ذهنها  را به سوی وزارت نفت می‌کشاند؛ اما بدون شک هرگونه خسارت به کشور از سوی وزارتی که مسئولین آن سابقه کرسنتها را با خود به یدک می‌کشند٬ آینده و پیشرفت تمام ملّت را تحت‌الشعاع خود قرار خواهد داد.


 اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان تاکید کرد: عدم شفافیت در قراردادهایی اینچنینی و نامحرم شناخته شدن مردم، باعث می‌شود تا کرسنتها و برجامها دوباره تکرار شده و در این میان کسی جز مردم شریف ایران اسلامی متضرر نخواهد شد. «قرارداد هایی نفتی» که دوباره زمزمه کرسنت دوم از آن به گوش می‌رسد جزء مطالباتی است که باید در مورد آن شفافیت به عمل آید تا مردم بدانند در پشت پرده قراردادهای نفتی جدید چه می‌گذرد و چه دلیلی دارد که وزارت نفت می‌خواهد تا مجلس و مردم را از این قراردادهای نفتی دور نگه دارد؟


در قسمت پایانی این نامه آمده است: بدین‌وسیله از حضرت عالی تقاضا می‌شود، با توجه به اهمیت شفاف‌سازی در رابطه با پرونده قراردادهای نفتی، زمانی را برای حضور نمایندگان مجلس و مطلعین از جزئیات این قراردادها در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران اختصاص دهید تا نسبت به شفاف‌سازی پشت‌پرده قراردادهای نفتی اقدامات لازم انجام گیرد تا کرسنت برای بار دوم تکرار نشود .


منبع : خبرگزاری تسنیم 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :