موضوعات ‌مرتبط: سیاسی خاورمیانه

a/92924 :کد

0

صهیونیست ها از اختلافات هند و پاکستان سود می برند

  ﺳﻪشنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۲:۵۳
تعداد بازدید : ۱۹۶   
 تحلیل ایران -صهیونیست ها از اختلافات هند و پاکستان سود می برند

هند در نظر دارد سامانه راداری ساخت رژیم صهیونیستی را برای کنترل ورود و خروج تروریست‌ها در خطوط مرزی خود نصب و از ورود شبه‌نظامیان پاکستانی به کشمیر جلوگیری کند.

هند در نظر دارد سامانه راداری ساخت رژیم صهیونیستی را برای کنترل ورود و خروج تروریست‌ها در خطوط مرزی خود نصب و از ورود شبه‌نظامیان پاکستانی به کشمیر جلوگیری کند.

به گزار تحلیل ایران ، هند در نظر  دارد سیستم راداری ساخت رژیم اسرائیل برای کنترل ورود و خروج تروریست ها در خطوط مرزی خود نصب و از ورود شبه‌نظامیان پاکستانی به کشمیر جلوگیری کند.


یکی از افسران ارشد امنیتی هند در گفتگو با رسانه ها گفت: تعدادی از افسران امنیتی هند به منظور کسب آموزش‌های لازم در زمینه نصب و راه اندازی این سیستم های راداری به تل‌آویو سفر می کنند.

به گزارش دیلی اکسپرس، وی در ادامه افزود: برای این سیستم های راداری اتاق‌های کنترل ساخته می شود که شبانه روز ورود و خروج تروریست ها را زیر نظر خواهند داشت. این سیستم های دارای حسگرهای فعالی می‌باشند که ورود و خروج افراد را به دقت بررسی می کنند.

روز گذشته شبه‌نظامیان پاکستانی تلاش کردند که به سرینگر مرکز کشمیر وارد شوند که بر اثر درگیری با نظامیان هندی 3 نفر از آنها کشته شدند.

بحران اخیر کشمیر بعد از کشته شدن برهان مظفر وانی رهبر آزادی‌خواه عضو حرکت المجاهدین آغاز شد و گروه‌های مسلح سعی دارند از هند انتقام بگیرند.

«اجیت دوول» مشاور امنیت ملی هند اعلام کرده است: خرید این رادارها از اسرائیل به تصویب رسیده و در ماه آتی گروهی برای آموزش نصب و راه اندازی این سیستمها به تل‌آویو اعزام خواهند شد.

هند در مرز خود با چین که بخشی از کشمیر است سامانه موشکی نصب کرد که این موضوع واکنش پکن را به دنبال داشت.

چین اعلام کرد نصب سامان موشکی در مرز مشترک با چین امنیت منطقه را به خطر می‌اندازد.

هند هر سال در منطقه راجستان که هم مرز با پاکستان است رزمایش مشترک نظامی با اسرائیل انجام می‌دهد و یکی از خریداران بزرگ سلاح‌های اسرائیلی به ویژه سامانه‌های دفاعی و جنگنده می‌باشد.
 
منبع: فارس
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :