موضوعات ‌مرتبط: سیاسی خاورمیانه

a/92956 :کد

0

بشار جعفری: عمران؛ پسر بچه سوری از مریخ نیامده است!

  ﺳﻪشنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۵:۴۹
تعداد بازدید : ۳۳۴   
 تحلیل ایران -بشار جعفری: عمران؛ پسر بچه سوری از مریخ نیامده است!

نماینده سوریه در سازمان ملل با اشاره به حملات جنگنده‌های ائتلاف ضد داعش در سوریه و کشته شدن غیرنظامیان در این حملات و خسارات سنگین آنها در سوریه تاکید کرد

نماینده سوریه در سازمان ملل با اشاره به حملات جنگنده‌های ائتلاف ضد داعش در سوریه و کشته شدن غیرنظامیان در این حملات و خسارات سنگین آنها در سوریه تاکید کرد، کودکان سوری از توطئه‌های خارجی علیه کشورشان در رنج هستند و کشورهای به ظاهر دوست نقشی اساسی در حمایت از گروه‌های تروریستی در سوریه دارند.


به گزارش تحلیل ایران ، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)‌، بشار جعفری، نماینده سوریه در سازمان ملل در سخنرانی خود در نشست شورای امنیت درباره شرایط انسانی سوریه گفت: مسئول اول و آخر رنج و مصیبت‌های مردم سوریه دولت‌هایی هستند که به دروغ خود را دوست سوریه معرفی می‌کنند. دمشق از ادمه تحریف واقعیات در گزارش‌های سازمان ملل درباره شرایط انسانی در سوریه و نیز استناد این گزارش‌ها به منابعی غیرموثق متعجب است. هر گزارشی که از سوی این نهاد بین‌المللی منتشر می‌شود باید بی‌طرفانه، معتبر و موثق و نه براساس اظهارات منابعی در اپوزیسیون سوریه باشد.


جعفری دوباره تاکید کرد که راه حل بحران سوریه سیاسی بوده و اساس آن گفتگویی سوری – سوری و با نظارت سوریه و نه کشورهای دیگر و بدون هیچ پیش شرطی است.

وی افزود: روند سیاسی در سوریه موازی با روند مبارزه با تروریسم حرکت می‌کند و این روند تا نابودی تمامی گروه‌های تروریستی در سوریه هرگز متوقف نخواهد شد.


نماینده سوریه در سازمان ملل با اشاره به بمباران محله القاطرجی در حلب گفت: دو دولت سوریه و روسیه هدف قرار گرفتن این محله را تکذیب می‌کنند و باید در جای دیگری به دنبال مجرم بود.

وی در ادامه با اشاره به عمران کودک پنج ساله سوری گفت: عمران مانند دیگر کودکان سوریه از بحران در این کشور و توطئه‌های خارجی علیه سوریه رنج می‌برد.

جعفری ادامه داد: عمران یک کودک سوری است و از کره مریخ نیامده است وضعیت او مانند آیلان و ریم است که از بحران سوریه رنج بسیاری بردند.


ایسنا نوشت : این مسئول دولت دمشق در ادامه به حملات جنگنده‌های ائتلاف ضد داعش علیه غیرنظامیان در سوریه اشاره کرد و گفت: این جنگنده‌ها در تاریخ ۳۰ آوریل ۲۰۱۴ یک مرکز ویژه کودکان کر و لال در شهر رقه را هدف قرار دادند و نیز با هدف قرار دادن مناطق مسکونی شهر منبج باعث کشته شدن صدها کودک و زن و غیرنظامی شدند.


وی در ادامه با اشاره به حمله هوایی ائتلاف در تاریخ ۱۲ ژوئیه ۲۰۱۶ علیه روستای اسوسه در منطقه دیرالزور و کشته شدن ۱۷ غیرنظامی و حمله جنگنده‌های فرانسوی در ۲۶ همان ماه به روستای طوفان کبری در حلب و کشته شدن بیش از ۱۸۰ غیرنظامی گفت: ائتلافی که خود را بین‌المللی می‌خواند برای انجام این حملات در حریم هوایی سوریه هرگز از دولت دمشق اجازه نگرفت و هرگز دمشق از آنها برای حضور در کشور دعوت نکرد و این نقض آشکار ساده‌ترین اصول بین‌المللی است.

جعفری افزود: در حمله هوایی آمریکا علیه نیروگاه برق حلب و تخریب این نیروگاه جنگنده‌های آمریکایی در یک حمله یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون یورو خسارت به کشور سوریه زدند.


وی در ادامه با اشاره ضمنی به ترکیه گفت: برخی کشورها مرزهای خود را برای ورود تروریست‌ها به سوریه باز کرده‌اند.

این کشورها با قاچاق اسلحه و ایجاد پایگاه‌هایی برای آموزش تروریست‌ها از خاکشان نقشی اساسی در حمایت از گروه‌های تروریستی در سوریه دارند.


جعفری اظهار داشت: برخی تروریست‌ها نیز تحت عنوان اپوزیسیون سوریه در این کشور اقدام به تخریب تاسیسات حیاتی و اماکن تاریخی می‌کنند و این تنها مردم سوریه هستند که هزینه جنگ تروریستی تحمیل شده به کشور را می‌پردازند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :