موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/92994 :کد

0

اعتصاب غذای یک قاضی و یک روزنامه نگار برجسته در زندان مصر

  ﺳﻪشنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۵ — ۲۲:۰۵
تعداد بازدید : ۲۲۰   
 تحلیل ایران -اعتصاب غذای یک قاضی و یک روزنامه نگار برجسته در زندان مصر

منابع مصری گزارش دادند که یک قاضی و یک روزنامه نگار برجسته از سه روز پیش در زندانهای مصر در اعتراض به بدرفتاری زندانبانان اعتصاب غذا کرده‌اند.

منابع مصری گزارش دادند که یک قاضی و یک روزنامه نگار برجسته از سه روز پیش در زندانهای مصر در اعتراض به بدرفتاری زندانبانان اعتصاب غذا کرده‌اند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از رسانه های خبری مصر، احمد ماضی عضو هیئت دفاع از «هشام جعفر» روزنامه نگار معروف گفت: تعدادی از زندانیان از جمله هشام جعفر و محمود الخضیری قاضی بازنشسته از روز شنبه دست به اعتصاب غذا زده اند.

 

وی افزود که علت اعتصاب غذای این زندانیان، بدرفتاری زندانبانان با آنها و عدم رسیدگی به درمان بیماری این افراد و خودداری از ارائه دارو به آنها است.

 

به گفته ماضی، اداره بیمارستان قصر العینی و اداره زندان ها امروز هشام جعفر را به زندان العقرب (جنوب قاهره) انتقال دادند در حالیکه حال وی وخیم است.

 

بر اساس این گزارش، الخضیری (76 ساله) قاضی بازنشسته و نماینده سابق پارلمان و یکی از کسانی است که خواهان استقلال دستگاه قضایی از سلطه قوه مجریه و عدم دخالت دستگاه سیاسی در امور قضایی است و از جمله افرادی است که مواضعی در مخالفت با عزل محمد مرسی نخستین رئیس جمهور منتخب مصر اتخاذ کرده و حوادثی که به عزل مرسی منجر شد، «کودتای نظامی» خواند.

 

هشام جعفر روزنامه نگار، پژوهشگر و مدیر موسسه غیر دولتی مطالعات رسانه ای است که در اکتبر سال گذشته به اتهام عضویت در یک گروه ممنوعه (عمدتا این اتهام علیه هواداران اخوان المسلمین استفاده می شود)، بازداشت شد و تا کنون دادستانی کل از آزادی وی و یا محاکمه او امتناع می ورزد.

 

کشته شدن یک افسر پلیس در سینا

 

شب گذشته در جریان حمله افراد مسلح به یک گشتی امنیتی در خیابان قاهره واقع در شهر العریش در شمال سینا، یک افسر پلیس به قتل رسید.

 

یک منبع امنیتی که خواست نامش فاش نشود، گفت که در حمله به یک گشتی امنیتی یک افسر به نام محمد سعید عبدالرزاق به قتل رسید و جسد وی به بیمارستان نظامی العریش انتقال داده شد.

 

استان سینا محل فعالیت چند گروه تروریستی از جمله انصار بیت المقدس است که در نوامبر سال 2014 پس از بیعت با گروه تروریستی داعش به ولایت سینا تغییر نام داد.

 

انصار بیت المقدس خطرناک ترین گروه تروریستی در شبه جزیره سینا به شمار می رود و از چند ماه پیش نام خود را به ولایت سینا تغییر داده و با گروه تروریستی داعش بیعت کرده است.

 

پایگاه‌های نظامی، پلیسی و نیروهای امنیتی مصر در سینا نیز طی چند ماه اخیر هدف حملاتی در شبه‌ جزیره سینا قرار گرفته‌اند که طی آن ده‌ها نفر از نیروهای ارتش و پلیس کشته شدند و گروه‌های افراطی مسئولیت این حمله را به‌ عهده گرفتند.

 

ارتش مصر از چندی قبل با مشارکت پلیس، حملات امنیتی برای هدف قرار دادن صدها فرد مسلح در شمال سینا را آغاز کرده است.

 

ورود هیئت نظامی روسیه به قاهره

 

یک هیئت نظامی عالی رتبه روسیه امروز سه شنبه در سفری چند روزه وارد قاهره شد.

 

بر اساس این گزارش، یک هیئت نظامی روسیه متشکل از 6 نفر از فرماندهان نظامی این کشور امروز سه شنبه وارد فرودگاه قاهره شد و مورد استقبال مقامات مصر قرار گرفت.

 

قرار است این هیئت روسی با تعدادی از مسئولان مصر دیدار و درباره همکاری های دوجانبه در زمینه های نظامی به خصوص تمرینات مشترک و تسلیحات گفت وگو خواهد کرد.

 

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :