موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/92999 :کد

0

«جو بایدن»: سخنان ترامپ درباره ناتو را جدی نگیرید

  ﺳﻪشنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۵ — ۲۳:۴۹
تعداد بازدید : ۲۲۴   
 تحلیل ایران -«جو بایدن»: سخنان ترامپ درباره ناتو را جدی نگیرید

معاون رئیس جمهور آمریکا با تأکید بر ادامه تعهد واشنگتن به ناتو، خطاب به سران کشورهای حوزه بالتیک گفت که نباید اظهارات «دونالد ترامپ» درباره این سازمان را جدی گرفت.

معاون رئیس جمهور آمریکا با تأکید بر ادامه تعهد واشنگتن به ناتو، خطاب به سران کشورهای حوزه بالتیک گفت که نباید اظهارات «دونالد ترامپ» درباره این سازمان را جدی گرفت.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از رویترز، معاون رئیس جمهور آمریکا امروز در اظهاراتی از سران کشورهای حوزه بالتیک خواست تا سخنان نامزد جمهوریخواه درباره ناتو را جدی نگیرند.

 

بر اساس اعلام خبرگزاری رویترز، «جو بایدن» معاون رئیس جمهور آمریکا امروز خطاب به سران کشورهای حوزه بالتیک اعلام کرد که نباید اظهارات «دونالد ترامپ» نامزد جمهوریخواه انتخابات آتی ریاست جمهوری این کشور درباره سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) را جدی تلقی کنند.

 

وی در این باره گفت: می خواهم به تمامی مردم حوزه بالتیک شفاف بگویم؛ ما به تعهد مقدسمان در خصوص پیمان ناتو به ویژه ماده پنج آن پایبند هستیم.

 

«جو بایدن» معاون رئیس جمهور آمریکا ادامه داد: اینکه هر از چند گاهی سخنانی بر خلاف آن از سوی نامزد جمهوری خواه می شنوید؛ چیزی نیست که بتوان آن را جدی گرفت.

 

ترامپ چندی پیش در مصاحبه با «نیویورک تایمز» گفته بود: ما ۸۰۰ میلیارد دلار به صورت سالیانه در بخش نظامی صرف می‌کنیم که عاقلانه به نظر نمی‌رسد. باید قبل از اینکه نگران کشورهای دیگر جهان باشیم؛ ابتدا به فکر حفاظت از کشور خودمان باشیم.

 

گفتنی است، بر اساس ماده ۵ ناتو، حمله نظامی علیه یک یا چند کشور عضو این پیمان به عنوان حمله به تمامی کشورهای عضو تلقی شده و همه اعضاء ملزم به حمایت از کشور تحت حمله نظامی هستند.

 

منبع:مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :