موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/93029 :کد

0

شماری از مزدوران سعودی در استان حجه یمن کشته شدن

  چهارشنبه ۰۳ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۲:۲۱
تعداد بازدید : ۱۹۰   
 تحلیل ایران -شماری از مزدوران سعودی در استان حجه یمن کشته شدن

شماری از مزدوران سعودی در پی حملات موشکی و توپخانه ای نیروهای یمنی به صحرای «میدی» در استان «حجه» یمن، کشته و زخمی شدند.

شماری از مزدوران سعودی در پی حملات موشکی و توپخانه ای نیروهای یمنی به صحرای «میدی» در استان «حجه» یمن، کشته و زخمی شدند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از رسانه های یمن، منابع نظامی گفتند، یگان موشکی و توپخانه ارتش و کمیته های مردمی یمن روز سه شنبه تجمعات عناصر مزدور را در شرق صحرای میدی هدف قرار دادند که شماری کشته و زخمی برجای گذاشت.


یمن حمله به مواضع ارتش عربستان و مزدوران تحت حمایت این کشور را واکنش به حملات علیه شهرها و مراکز غیرنظامی خود می داند.


عربستان سعودی از ششم فروردین ماه سال 1394 با تشکیل ائتلافی با حمایت دولت آمریکا، تجاوز هوایی و محاصره علیه مردم یمن را به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رییس جمهوری مستعفی و فراری یمن به حکومت این کشور آغاز کرد که تنها آثار آن را می توان کشتار بی رحمانه حدود هفت هزار زن و کودک و شهروند یمنی و زخمی شدن دهها هزار و آواره شدن صدها هزار نفر دیگر اعلام کرد.


بر اثر این حملات بیش از 80 درصد از تاسیسات خدماتی، آموزشی، درمانی و بیمارستان ها، انبارهای دارو و غذا، مدارس و منازل مردم یمن ویران شده و مردم این کشور در پی محاصره هوایی، زمینی و دریایی در شرایط بحرانی بسر می برند.

 

منبع:ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :