موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس شورای اسلامی

a/93031 :کد

0

نباید از جذب سرمایه گذاری خارجی غفلت کنیم

  چهارشنبه ۰۳ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۲:۴۸
تعداد بازدید : ۱۴۷   
 تحلیل ایران -نباید از جذب سرمایه گذاری خارجی غفلت کنیم

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید در وهله اول به منابع خود اتکا کنیم و بیشتر درون گرا باشیم، گفت: این به آن معنا نیست که از جذب سرمایه های خارجی غفلت کنیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید در وهله اول به منابع خود اتکا کنیم و بیشتر درون گرا باشیم، گفت: این به آن معنا نیست که از جذب سرمایه های خارجی غفلت کنیم.

 

به گزارش تحلیل ایران ، «عین الله شریف پور» در نطق میان دستور خود در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب گفت: لازم است نسبت به جلب اعتماد مردم و سرمایه داران داخلی حتی سرمایه داران ایرانی خارج از کشور توجه بیشتری شود.


نماینده مردم ماکو، چالدران، شوط و پلدشت در مجلس تصریح کرد: سرمایه گذاران خارجی اولویت خود را منافعشان در نظر می گیرند و نباید خیال کنیم آنها اقتصاد ایران را متحول می کنند .


وی اضافه کرد: در ارتباط با تورم و رکود اقتصادی لازم می دانم به یک نکته علمی اشاره کنم که علمای علم اقتصاد بر این باورند کنترل تورم اگر توأم با رونق اقتصادی باشد پویاست و اگر کنترل تورم منجر به رکود آن هم از نوع رکود مطلق باشد، ضایعه ای بس جبران ناپذیر است.


نماینده مردم ماکو و چالدران در ادامه به برخی مشکلات حوزه انتخابیه خود اشاره کرد و یادآور شد: سهم گمرک بازرگان از واردات به عنوان بزرگ ترین گمرک زمینی از نظر ارزش یک ششم از کل می باشد دلیل آن انحصاری بودن انبارهای عمومی است که راهکار آن صدور مجوز واگذاری به بخش خصوصی و منطقه آزاد تجاری مبنی بر احداث انبارهای عمومی است که هم ضریب کنترل قاچاق افزایش می یابد و هم بستر برای اشتغال زایی مناسب می شود و حمل و نقل داخلی فعال می شود.


شریف پور گفت: پیام مجلس دهم به مردم همیشه در عرصه این است که به عهدی که با شما و رهبری عزیز بسته ایم وفادار بوده و وفادار می مانیم و اعلام می کنیم که مجلس دهم، محرومان را در عرصه قانون گذاری و نظارت مدیریت می کند.


نماینده مردم ماکو، چالدران، شوط و پلدشت در مجلس با بیان اینکه منشور نمایندگان این دوره، تعامل، هماهنگی، همکاری، وحدت بین قوا و پیروزی از رهنمون های مقام معظم رهبری است، عنوان کرد: امروز در جایگاه حساسی قرار گرفته ایم؛ دوران پسابرجام، امنیت بین المللی و منطقه ای، شروع به کار مجلس دهم و انتظارات رهبری عزیز از این مجلس، انتخابات پیش روی ریاست جمهوری و شوراها، ادامه دشمنی استکبار با انقلاب اسلامی، بدعهدی آمریکا مستکبر و غرب، تحرکات شبکه ای و سایت های معاند، گروهک ها و جریانات ضدانقلاب در راستای اهداف خصمانه و ددمنشانه، ایجاد تفرقه افکنی بین مسئولان نظام، ایجاد یأس و ناامیدی در افکار عمومی، سیاه نمایی اوضاع داخلی کشور متصور می باشد.


وی افزود: همگان نیک دیدند که آمریکا مستکبر است، اسرائیل غاصب و کودک کش است و غرب برای رسیدن به مطامع خود از هیچ ددمنشی دست بردار نیست و نخواهد بود؛ حال نسخه پیشنهادی بنده به عنوان عضوی از خانه ملت عدم عدول از اصول و منشور انقلاب اسلامی، پیروی از توصیه ها و راهبردهای مقام معظم رهبری، تقویت بین قوا در عرصه های مختلف، حرکت در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل، رعایت انصاف در نقدها، امید به آینده و توکل بر خداوند یکتا در تمام عرصه ها، تأکید بر ادامه راه معمار کبیر انقلاب، شهیدان به خون خفته و ایثارگران عزیز و نصب العین قرار دادن فرمایشات مقام معظم رهبری، است.


شریف پور ادامه داد: سوالی که در اذهان عمومی مطرح است این است که 5 برنامه قبلی اجرا شده از بعد توسعه متوازن و متعادل، این مملکت را به کجا رسانده و چه کارکردهایی را داشته است و آیا متوازن و متعادل بوده است و آیا خروجی آن جز بی عدالتی در بین استان ها ثمره دیگری نداشته است؛ امروز اکثر مردم ایران بالاخص استان های کمتر توسعه یافته به خصوص مناطق محروم و مرزی از تبعیض و شکاف عمیق در توسعه متوازن رنج می برند.


این نماینده مردم در مجلس دهم در ادامه با اظهار اینکه ما ملتی عدالت خواه هستیم، بیان داشت: در غیر این صورت چنانچه فرایند تهیه آمایش سرزمینی طول بکشد، پیشنهاد می شود سازمان برنامه و بودجه آخرین وضعیت برخورداری و غیربرخورداری مناطق را در بخش های مختلف با عنایت به شاخص های میزان اشتغال، بیکاری و درآمد سرانه را ضمیمه لایحه کرده تا مجلس دهم بتواند در ارتباط با بند 9 لایحه ششم تصمیم درست اتخاذ کند.


به گزارش خانه ملت، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: منطقه آزاد تجاری رویکرد خود را در جذب نیرو بر اساس بومی گرایی و نسبت به بازسازی ناوگان درون شهری و برون شهری در محدوده منطقه آزاد تجاری اقدام کند.منبع:خبرگزاری ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :