موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/93040 :کد

0

ترکیه شرکت نمایندگان اسد در مذاکرات صلح را پذیرفت

  چهارشنبه ۰۳ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۳:۵۵
تعداد بازدید : ۱۷۶   
 تحلیل ایران -ترکیه شرکت نمایندگان اسد در مذاکرات صلح را پذیرفت

معاون نخست‌وزیر ترکیه اعلام کرد: حضور نمایندگان دولت سوریه بر سر میز مذاکرات امری طبیعی است.

معاون نخست‌وزیر ترکیه اعلام کرد: حضور نمایندگان دولت سوریه بر سر میز مذاکرات امری طبیعی است.

 

 به گزارش تحلیل ایران ، اظهارات اخیر مقامات ترکیه از شکل‌گیری یک تحول بزرگ در مواضع آنکارا در مورد سوریه حکایت می‌کند. به تازگی تغییرات چشمگیری در اظهارات مقامات ترکیه در مورد دولت سوریه روی داده است. دولت ترکیه که تاکنون از سرسخت‌ترین مخالفان بشار اسد بود، برای نخستین بار تصدیق کرده که نمایندگان دولت سوریه باید در مذاکرات صلح این کشور شرکت داشته باشند.

نعمان کورتولموش، معاون نخست‌وزیر ترکیه به شبکه تلویزیونی ان.تی.وی ترک گفت، این امری بدیهی است که دولت سوریه نیز در مذاکرات صلح این کشور نماینده داشته باشد.

ترکیه پیش از این همواره تاکید می‌کرد که نخست باید اسد را از قدرت برکنار کرد تا اساسا صلح ممکن شود و با توجه به این امر، این موضع‌گیری تازه را می‌توان آغاز چرخشی در سیاست خارجی ترکیه در این زمینه ارزیابی کرد.

در همین رابطه بخوانید: اذعان آنکارا به اشتباه بودن سیاست‌هایش در قبال سوریه

به گزارش دویچه وله، کورتولموش در سخنان خود افزود، اگر قرار بر آن شود که این منازعه با کمک روسیه حل شود، این امر چشم‌انداز تازه‌ای برای دستیابی به صلح فراهم می‌کند.

معاون نخست‌وزیر ترکیه همچنین پس از موفقیت‌های نظامی اخیر شبه‌نظامیان در شمال سوریه، خواهان ایجاد منطقه‌ای امن در این مناطق شد. به گفته‌ی او، این‌گونه مناطق امن را باید دوباره در نظر گرفت تا شمال سوریه فقط به منطقه‌ یک گروه خاص تبدیل نشود.منبع:خبرگزاری ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :