موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/93047 :کد

0

شلیک یک موشک بالستیک زیردریایی توسط کره شمالی

  چهارشنبه ۰۳ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۴:۵۲
تعداد بازدید : ۷۵۱   
 تحلیل ایران -شلیک یک موشک بالستیک زیردریایی توسط کره شمالی

ستاد مشترک ارتش کره جنوبی اعلام کرد که کره شمالی بامداد روز چهارشنبه یک فروند موشک بالستیک را از یک زیردریایی به سمت دریای ژاپن شلیک کرد.

ستاد مشترک ارتش کره جنوبی اعلام کرد که کره شمالی بامداد روز چهارشنبه یک فروند موشک بالستیک را از یک زیردریایی به سمت دریای ژاپن شلیک کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری یونهاپ، این آزمایش موشکی حوالی ساعت 5 و 30 دقیقه بامداد چهارشنبه به وقت محلی در نزدیکی شهر سینپو صورت پذیرفت.


پیونگ یانگ پیش از این تهدید کرده بود که به رزمایش مشترک آمریکا و کره جنوبی که به مدت دو هفته در آب های اطراف شبه جزیره کره برگزار می شود، واکنش نشان خواهد داد.


کره شمالی توقف برنامه های موشکی و هسته ای خود را منوط به اتمام رزمایش های مشترک آمریکا و کره جنوبی دانسته است.


پیونگ یانگ ماه گذشته نیز دو موشک از نوع «رودونگ» را در دریای ژاپن شلیک کرده بود که یکی از آن ها موفق به طی مسافتی نزدیک به 1000 کیلومتر شد. این کشور در تیر ماه هم سه موشک بالستیک را به طور همزمان آزمایش کرد.


ناظران بر این باورند که پیونگ یانگ با افزایش اوج گیری موشک های بالستیک، خود را برای سوار کردن کلاهک های هسته ای بر آنها آماده می کند. موسسه پژوهش های بین المللی صلح استکهلم پیش بینی کرده بود که کره شمالی قادر به ساخت دستکم 10 کلاهک هسته ای است.


کره شمالی بعد از آزمایش چهارم هسته ای که دی ماه سال گذشته انجام داد، تحت تحریم های شدید شورای امنیت سازمان ملل قرار گرفته و با این حال همچنان به برنامه های هسته ای و موشکی خود ادامه داده است.منبع:خبرگزاری ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :