موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس خبرگان

a/93084 :کد

0

کمیسیون تحقیق مجلس خبرگان تشکیل جلسه می دهد

  چهارشنبه ۰۳ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۰:۱۹
تعداد بازدید : ۱۷۴   
 تحلیل ایران -کمیسیون تحقیق مجلس خبرگان تشکیل جلسه می دهد

طبق اطلاعیه دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری جلسه هیئت رئیسه و نیز کمیسیون تحقیق این مجلس فردا پنجشنبه چهارم شهریور برگزار خواهد شد.

 

طبق اطلاعیه دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری جلسه هیئت رئیسه و نیز کمیسیون تحقیق این مجلس فردا پنجشنبه چهارم شهریور برگزار خواهد شد.

 

به گزارش تحلیل ایران، چهارمین جلسه هیات رئیسه محترم مجلس خبرگان رهبری و نیز دومین جلسه کمیسیون تحقیق این مجلس در دوره پنجم، فردا پنجشنبه ۴ شهریورماه با حضور اعضاء در قم برگزار می شود.

 

ایلنا نوشت: کمیسیون تحقیق مجلس خبرگان رهبری موضوع اصل یکصد و یازدهم قانون اساسی است که مقرر می‌دارد:

 

هرگاه رهبر از انجام وظایف قانونی خود ناتوان شود, یا فاقد یکی از شرایط مذکور در اصول پنجم و یکصد و نهم شود یا معلوم شود از آغاز فاقد بعضی از شرایط بوده است، از مقام خود بر کنار خواهد شد.تشخیص این امر به عهده خبرگان مذکور در اصل یکصد و هشتم است.

 

در صورت فوق یا کناره‌گیری یا عزل رهبر، خبرگان موظفند در اسرع وقت نسبت به تعیین و معرفی رهبر جدید اقدام کنند.تا هنگام معرفی رهبر، شورائی مرکب از رییس جمهور، رئیس قوه قضائیه و یکی از فقهای شورای نگهبان به انتخاب مجمع تشخیص مصلحت نظام، همه وظایف رهبری را به طور موقت به عهده می‌گیرد و چنانچه در این مدت یکی از آنان به هر دلیل نتواند انجام وظیفه کند، فرد دیگری به انتخاب مجمع با حفظ اکثریت فقها در شورا، به جای وی منصوب می‌شود.

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :