موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/9325 :کد

0

الهام علی اف بر اهمیت رایزنی ها میان باکو و مسکو تاکید کرد

  چهارشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۴ — ۰۱:۲۷
تعداد بازدید : ۲۲۰   
 تحلیل ایران -الهام علی اف بر اهمیت رایزنی ها میان باکو و مسکو تاکید کرد

الهام علی اف رییس جمهوری آذربایجان رایزنی های مرتب میان باکو و مسکو در شرایطی که تحولات در منطقه و جهان با سرعت جریان دارد، با اهمیت دانست .

 الهام علی اف رییس جمهوری آذربایجان رایزنی های مرتب میان باکو و مسکو در شرایطی که تحولات در منطقه و جهان با سرعت جریان دارد، با اهمیت دانست .

به گزارش تحلیل ایران به نقل از سایت رسمی ریاست جمهوری آذربایجان ، الهام علی اف روز سه شنبه در دیدار سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه افزود: رایزنی های دو کشور شامل همکاری های فیمابین در همه حوزه ها از جمله سیاسی ، اقتصادی ، انرژی و فرهنگی بوده و نشانگر برقراری روابط راهبردی میان آذربایجان و روسیه می باشد . 
رییس جمهوری آذربایجان با اشاره به توسعه پویای روابط دو کشور افزود: ما درصدد توسعه هر چه بیشتر روابط و همکاری های فیمابین هستیم . 
سرگئی لاروف نیز در این دیدار گفت: روسیه و جمهوری آذربایجان دو کشور شریک راهبردی در منطقه قفقاز جنوبی و حوزه خزر هستند و در رابطه با حل مسایل مهم و پیچیده روابط بین المللی موضع بسیار نزدیک را دنبال می کنند. 
لاوروف با اشاره به اهمیت مذاکرات مربوط به فعالیت متقابل روسیه و جمهوری آذربایجان در چارچوب سازمان ملل متحد، سازمان امنیت و همکاری اروپا ، شورای اروپا و نهادهای بین المللی دیگر، همچنین روابط بین پارلمانی دو کشور را رضایت بخش خواند. 
وزیر امور خارجه روسیه همچنین از سطح روابط اقتصادی دو کشور و بخصوص افزایش حجم صادرات محصولات کشاورزی از جمهوری آذربایجان به روسیه ابراز رضایت کرد. 
لاوروف از سفر خود به باکو را برای بررسی اوضاع جاری منطقه ، راهکارهای حل مناقشه قره باغ کوهستانی و نیز مسایل مربوط به روابط دوجانبه فرصت خوبی دانست . 
سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه امروز برای دیدار یکروزه وارد جمهوری آذربایجان شد .

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :