موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/9327 :کد

0

رییس جمهور الجزایر بازگشت آرامش به کشور مالی را خواستار شد

  چهارشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۴ — ۰۱:۴۲
تعداد بازدید : ۱۹۹   
 تحلیل ایران -رییس جمهور الجزایر بازگشت آرامش به کشور مالی را خواستار شد

در پی تشدید درگیری ها در کشور بحران زده مالی، رئیس جمهور الجزایر روز سه شنبه از طرف های درگیر در این کشور درخواست کرد توافق نامه صلح را اجرا کنند.

در پی تشدید درگیری ها در کشور بحران زده مالی، رئیس جمهور الجزایر روز سه شنبه از طرف های درگیر در این کشور درخواست کرد توافق نامه صلح را اجرا کنند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از الجزیره، عبدالعزیز بوتفلیقه پس از دیدار با ابراهیم بوبکر کیتا رئیس جمهور مالی، بر لزوم اجرای تمام و کمال توافقنامه صلح مالی تاکید کرد.
رئیس جمهور مالی در سفر به الجزایر درباره روابط دو کشور، تحولات بین المللی و همچنین تازه ترین رویدادهای امنیتی در مالی و راههای اجرای کامل توافق نامه صلح این کشور با بوتفلیقه گفتگو کرد.
الجزایر در مذاکرات صلح که به مدت چندین ماه در پایتخت این کشور میان دولت مالی و شورشیان این کشور برگزار شد، نقشی اساسی ایفا کرد. 
چندی پیش نیز کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد ضمن ابراز نگرانی از ادامه درگیری های در مالی، اعلام کرد برقرار نشدن صلح و ادامه خشونت ها در این کشور موجب فرار حدود 60 هزار نفر از منازل خود در یک ماه گذشته شده است.
با موج جدید آوارگان تعداد آوارگان مالی از سال 2012 تاکنون در منطقه صحرای این کشور از مرز یکصدهزار نفر نیز گذشت.
دولت مالی 15 مه با گروه های مسلح هم پیمان خود در شمال توافقنامه صلح امضا کرد ولی گروهی از شورشیان به رهبری گروه طوارق امضای این توافقنامه را رد کردند و در نتیجه درگیری ها در این کشور همچنان ادامه دارد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :