موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/9363 :کد

0

تأکید نخست‌وزیر الجزایر بر توسعه مناسبات با ایران

  چهارشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۴ — ۰۹:۲۹
تعداد بازدید : ۳۶۴   
 تحلیل ایران -تأکید نخست‌وزیر الجزایر بر توسعه مناسبات با ایران

نخست‌وزیر الجزایر در دیدار وزیر خارجه ایران با اشاره به روابط خوب ۲ کشور گفت: مصمم هستیم در فضای جدید ناشی از توافق هسته‌ای گام‌های بزرگتری در جهت توسعه مناسبات فیمابین برداریم.

نخست‌وزیر الجزایر در دیدار وزیر خارجه ایران با اشاره به روابط خوب ۲ کشور گفت: مصمم هستیم در فضای جدید ناشی از توافق هسته‌ای گام‌های بزرگتری در جهت توسعه مناسبات فیمابین برداریم.

به گزارش تحلیل ایران ، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که به الجزایر سفر کرده در دیدار با عبدالمالک سلال نخست‌وزیر الجزایر گفت: مذاکرات هسته‌ای تهدیدی علیه هیچ کشوری به شمار نمی‌رود و فرصتی مناسب برای دیپلماسی در منطقه است.

ظریف در این دیدار حل موضوع هسته‌ای را فرصتی برای دیپلماسی دانست و افزود: نشانه آن هم این بود که نمی‌توانند با کشورهای مستقل و در حال توسعه با زبان تهدید سخن بگویند بلکه با زبان تکریم و احترام باید سخن بگویند.

وی ضمن اعلام آمادگی برای گفت‌وگو با کشورهای منطقه و حل مشکلات آنها خاطرنشان کرد: گفت‌و‌گو باید بین کشورهای ذی‌نفع در مسایل منطقه‌ای وجود داشته باشد.

رئیس دستگاه دیپلماسی کمک به گفت‌و‌گو بین این کشورها را از محورهای مهم تلاش‌های دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران برشمرد.

وی روابط دوجانبه را مستعد گام‌های بزرگتری دانست و ابراز امیدواری کرد کمیسیون اقتصادی دو کشور نیز نتایج بیشتری در این زمینه داشته باشد.

ظریف در این دیدار به اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: اقتصاد مقاومتی در برنامه‌ریزی‌های کلان مدنظر است و بر همین اساس روابط با کشورهای دوست از اهمیت زیادی برخوردار است.

نخست‌وزیر الجزایر در این دیدار اظهار داشت: ایران اقدام موثر در مذاکرات هسته‌ای انجام داده است و این نتیجه را به دولت و ملت ایران تبریک می‌گویم.

وی به روابط بسیار خوب دو کشور اشاره کرد و گفت: مصمم هستیم در فضای جدید ناشی از توافق هسته‌ای گام‌های بزرگتری در جهت توسعه مناسبات فیمابین برداریم.

سلال افزود: باید همه کشورهای منطقه با درایت و حکمت در حل مشکلات منطقه گام بردارند.

نخست‌وزیر الجزایر به توافقات کمیسیون مشترک دو کشور اشاره کرد و گفت: پیگیری این توافقات در جهت تعمیق روابط دو کشور لازم است.

سلال به زمینه‌های همکاری‌های دوجانبه و منطقه‌ای اشاره کرد و خواستار فعال کردن حوزه‌های جدیدی اقتصادی بین ایران و الجزایر شد.

منبع : فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :