موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/9382 :کد

0

تظاهرات در پرو علیه ورود ناو هواپیمابر آمریکا به این کشور

  چهارشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۴ — ۱۳:۲۰
تعداد بازدید : ۳۰۸   
 تحلیل ایران -تظاهرات در پرو علیه ورود ناو هواپیمابر آمریکا به این کشور

بنا به گزارش رسانه ونزوئلایی «تله‌سور»، مردم پرو علیه ورود ناو هواپیمابر آمریکا و استقرار نیروهای نظامیش در این کشور تظاهرات کردند.

بنا به گزارش رسانه ونزوئلایی «تله‌سور»، مردم پرو علیه ورود ناو هواپیمابر آمریکا و استقرار نیروهای نظامیش در این کشور تظاهرات کردند.

به گزارش خبرنگار فارس  به نقل از «تله‌سور»، سازمان‌های سیاسی و اجتماعی پرو روز گذشته علیه ورود ناو هواپیمابر «جورج واشنگتن» (یو اس اس جورج واشنگتن) آمریکا و استقرار 3 هزار و 200 نیروی نظامیش که به مدت 6 روز در این کشور آمریکای لاتین مستقر خواهند بود، تظاهرات کردند.

«گوستاوو اسپینوسا» نماینده سابق کنگره پرو در مواجهه با ورود نیروهای نظامی آمریکا به بندر «کایائو» این کشور طی بیانیه‌ای که توسط خبرگزاری «اسپینوسا» منتشر شد، اعلام کرد که چنین وضعیتی در سایر کشورها به عنوان یک تهاجم نظامی آمریکا تلقی می‌شود.

«اسپینوسا» در طول این بیانیه همچنین تصریح کرد که این اقدام آمریکا در واقع یک نوع عملیات مخفیانه به منظور تحکیم حضور خود نه تنها در پرو بلکه در آمریکای لاتین می‌باشد.

نماینده سابق کنگره آمریکا در ادامه گفت: امپراطوری آمریکا به هر وسیله‌ای به دنبال ایجاد تغییر در ارتباط و همبستگی نیروهای حاکم در آمریکای لاتین می‌باشد.

سازمان‌های اجتماعی پرو پس از ورود ناو جنگی آمریکا به این کشور در 21 آگوست سال جاری میلادی (30 مرداد 94) نیز تظاهراتی برپا کردند؛ چراکه از نظر آن‌ها استقرار نیروهای نظامی آمریکا در کشورشان، حاکمیت و امنیت پرو را مختل می‌سازد.

«اسپینوسا» خاطرنشان کرد که 9 پایگاه نظامی آمریکا در پرو فعالیت می‌کنند و 3 بندر این کشور آمریکای لاتین نیز در خدمت ناوهای آمریکا می‌باشند.

از ماه فوریه سال جاری میلادی بیش از یک صد نیروی نظامی آمریکا وارد پرو شده‌اند.

بازدید از ماموریت نظامی آمریکا به عنوان بخشی از توافق همکاری میان پرو و ایالات متحده آمریکا محسوب می‌شود و کنگره پرو در ماه ژانویه سال جاری میلادی اجازه ورود و استقرار نیروهای نظامی آمریکا در این کشور را به تصویب رساند.

حزب کمونیست پرو در ماه مارس سال جاری میلادی ضمن انتقاد از افزایش تعداد نیروهای نظامی آمریکا در این کشور، تاکید کرد که «پنتاگون» به بهانه مبارزه علیه قاچاق مواد مخدر و شورشیان به دنبال هموار کردن راه تجاوز نظامی به طور تدریجی در آمریکای لاتین می‌باشد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :