موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی اقتصاد

a/9411 :کد

0

هشدار رئیس صندوق بین المللی پول به قدرت های نوظهور اقتصادی

  چهارشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۴ — ۱۷:۱۲
تعداد بازدید : ۴۲۲   
 تحلیل ایران -هشدار رئیس صندوق بین المللی پول به قدرت های نوظهور اقتصادی

رئیس صندوق بین المللی پول روز چهارشنبه به قدرت های نوظهور شبیه اندونزی هشدار داد در مقابل تاثیرات رشد آهسته اقتصاد چین، شرایط مالی جهانی و احتمال افزایش نرخ بهره در آمریکا هوشیار باشند.

رئیس صندوق بین المللی پول روز چهارشنبه به قدرت های نوظهور شبیه اندونزی هشدار داد در مقابل تاثیرات رشد آهسته اقتصاد چین، شرایط مالی جهانی و احتمال افزایش نرخ بهره در آمریکا هوشیار باشند.

 

به گزارش تحلیل ایران، 'کریستین لاگارد' رئیس صندوق بین المللی پول که در اندونزی بسر می برد، اعلام کرد رشد اقتصاد جهانی کمتر از مقدار پیش بینی شده است و بهبود اقتصاد کشورهای پیشرفته به کندی انجام می شود و شتاب کمتری در بهبود اقتصادی قدرت های نوظهور وجود دارد.
وی گفت: به طور کلی پیش بینی می کنیم رشد اقتصاد جهانی در سال جاری متوسط و حتی پایین تر از رقم پیش بینی شده ماه ژوئیه باشد.
پیش بینی صندوق بین المللی پول برای رشد اقتصادی متوسط امسال 3.3 درصد بوده که در مقایسه با سال گذشته یک دهم درصد کاهش داشته است.
به نوشته تارنمای 'جاکارتا پست'، رئیس صندوق بین المللی پول که برای شرکت در کنفرانسی با موضوع امور مالی در جاکارتا پایتخت اندونزی است، گفت، اقتصاد چین با توجه به تنظیم یک مدل رشد جدید، با رشد کمی روبرو است که این امر دور از انتظار نبوده است.
'کریستین لاگارد' تصریح کرد که گذار به یک اقتصاد بازار محور و رهایی از خطرات ایجاد شده در سال های اخیر مساله پیچیده و مسیر ناهمواری است.
وی با اشاره به اینکه مقامات ابزار اجرایی و حمایت کننده های مالی برای مدیریت این انتقال در اختیار دارند، گفت که اندونزی نیز به عنوان یک اقتصاد بزرگ منطقه جنوب شرقی آسیا، ابزارهای مناسبی برای واکنش نشان دادن به نوسات جهانی را دارا است.
'کریستین لاگارد' دارایی عمومی قابل توجه، پایین بودن نسبی کسری بودجه و بدهی کلی دولت در مقایسه با تولید ناخالص داخلی اندونزی که رقمی حدود 20 درصد است را از نقاط قوت اقتصاد اندونزی دانست.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :