موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/94172 :کد

0

برگزاری موفق جی-۲۰/تقویت همکاری های مشترک وصلح وثبات درمنطقه

  چهارشنبه ۰۳ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۹:۰۴
تعداد بازدید : ۱۸۵   
 تحلیل ایران -برگزاری موفق جی-۲۰/تقویت همکاری های مشترک وصلح وثبات درمنطقه

وزراء خارجه کشورهای چین، ژاپن و کره جنوبی امروز در نشست سه جانبه مشترک بر لزوم تقویت همکاری های مشترک، ارتقاء صلح و ثبات منطقه ای و موفقیت اجلاس جی- ۲۰ تأکید کردند.

وزراء خارجه کشورهای چین، ژاپن و کره جنوبی امروز در نشست سه جانبه مشترک بر لزوم تقویت همکاری های مشترک، ارتقاء صلح و ثبات منطقه ای و موفقیت اجلاس جی- ۲۰ تأکید کردند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از شین هوا، وزراء خارجه سه کشور چین، ژاپن و کره جنوبی امروز در دیدار سه جانبه ای بر لزوم تقویت همکاری های مشترک تأکید کردند.

 

خبرگزاری چینی شین هوا گزارش داد، «وانگ یی»، «فومیو کیشیدا» و «یون بیونگ سه» وزراء امور خارجه کشورهای چین، ژاپن و کره جنوبی امروز در نشست سه جانبه مشترکی توافق کردند تا تلاش های لازم برای تقویت همکاری های مشترک و ارتقاء صلح و ثبات منطقه ای را به انجام رسانند.

 

از دیگر توافقات مطرح در این نشست می توان به اعلام اراده سیاسی کره جنوبی و ژاپن در کمک به چین برای برگزاری هرچه موفق تر اجلاس جی- ۲۰ در شهر «هانگژو» واقع در شرق کشور چین در روزهای ۴ و ۵ سپتامبر اشاره کرد.

 

این نشست به دنبال گردهمایی سران کشورهای مذکور در نوامبر سال ۲۰۱۵ میلادی برگزار گردید.

 

گفتنی است، توافقات مذکور در هشتمین نشست وزراء خارجه کشورهای چین، ژاپن و کره جنوبی که امروز در «توکیو» پایتخت ژاپن برگزار شد؛ به انجام رسیده است.

 

لازم به ذکر است سه کشور چین، ژاپن و کره جنوبی از اقتصادهای مطرح در جنوب شرقی آسیا به شمار آمده و نشست های منظمی را به منظور پیشرفت اقتصادی و توسعه روابط فیمابین برگزار می کنند.

 

منبع:مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :