موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/94184 :کد

0

نشست وزرای خارجه کشورهای حاشیه خلیج فارس،آمریکاوانگلیس درجده

  چهارشنبه ۰۳ شهریور ۱۳۹۵ — ۲۰:۳۹
تعداد بازدید : ۱۴۸   
 تحلیل ایران -نشست وزرای خارجه کشورهای حاشیه خلیج فارس،آمریکاوانگلیس درجده

عوامل اصلی تجاوز به یمن بار دیگر برای نزدیک کردن دیدگاه های خود و چگونگی خارج شدن سعودی ها از باتلاق یمن در شهر جده عربستان گرد هم آمدند.

عوامل اصلی تجاوز به یمن بار دیگر برای نزدیک کردن دیدگاه های خود و چگونگی خارج شدن سعودی ها از باتلاق یمن در شهر جده عربستان گرد هم آمدند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از العربیه، وزرای خارجه کشورهای حاشیه خلیج فارس به همراه وزرای خارجه آمریکا و انگلیس در نشستی ۲ روزه در جده واقع در عربستان پرونده تجاوز سعودی ها به یمن را بررسی خواهند کرد.

 

بر اساس این گزارش وزرای خارجه کشورهای حوزه خلیج فارس به همراه آمریکا و انگلیس که در تجاوز ۱۶ ماهه سعودی ها به یمن نقش داشته اند، طی روزهای چهارشنبه و پنج شنبه در خصوص پرونده تجاوز عربستان به یمن در شهر جده بحث و تبادل نظر خواهند کرد.

 

در این دیدار «اسماعیل ولدالشیخ احمد» نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن نیز حضور دارد و وارد شهر جده شده است.

 

گفتنی است مذاکرات صلح یمن در کشور کویت طی هفته های اخیر با کارشکنی هیأت سعودی به حالت تعلیق درآمد؛ پس از آن نیز با توافق گروه های یمنی مبنی بر تشکیل شورای عالی سیاسی به منظور اداره یمن، شکست سختی در عرصه سیاسی به سعودی های متجاوز که حدود ۱۶ ماه شهروندان یمنی را برای تسلیم شدن به خاک و خون کشیدند، وارد شد.

 

منبع:مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :