موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/94206 :کد

0

هشدار جو بایدن به کردهای ترکیه

  پنجشنبه ۰۴ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۰:۰۱
تعداد بازدید : ۲۰۴   
 تحلیل ایران -هشدار جو بایدن به کردهای ترکیه

«جو بایدن» پس از دیدار با نخست وزیر ترکیه از لزوم بررسی اسناد مربوط به دست داشتن «گولن» در کودتای ۱۵ جولای سخن گفت و به کردهای سوریه نیز درباره عبور از فرات هشدار داد.

«جو بایدن» پس از دیدار با نخست وزیر ترکیه از لزوم بررسی اسناد مربوط به دست داشتن «گولن» در کودتای ۱۵ جولای سخن گفت و به کردهای سوریه نیز درباره عبور از فرات هشدار داد.

 

به گزارش تحلیل ایران ، به نقل از آناتولی، معاون رئیس جمهور آمریکا امروز پس از دیدار با نخست وزیر ترکیه در نشست خبری کاخ «چانکایا» به تشریح مواضع کشورش در قبال تحولات ترکیه پرداخت.

به گزارش آناتولی، «جو بایدن» معاون رئیس جمهور آمریکا پس از دیدار امروز با «بنعلی ایلدریم» نخست وزیر ترکیه در نشست خبری کاخ «چانکایا» به خبرنگاران گفت: ما از کودتای ۱۵ جولای در ترکیه خبر نداشته و آن را محکوم می کنیم.

«جو بایدن» ضمن ابراز تأسف از کودتای نافرجام ۱۵ جولای در ترکیه گفت: شجاعت مردم ترکیه مرا متأثر کرد. آن ها روی تانک ها رفتند و حمایت خود از دموکراسی را به اثبات رساندند.

معاون رئیس جمهور آمریکا با بیان اینکه در تحویل عوامل کوتای ۱۵ جولای ترکیه به حکومت این کشور از هیچ اقدامی فروگذاری نخواهد کرد، افزود: قوانینی در کشور ما وجود دارد که باید در چارچوب آن عمل کرد. ما در مورد استرداد «فتح الله گولن» به ترکیه گفت و گوهایی را با مقامات این کشور داشتیم.

وی ادامه داد: کارشناسان حقوقی ما به همراه همتایان ترکیه ای شان در حال بررسی این مسأله هستند. این دلایل و مستندات باید مورد ارزیابی مقامات آمریکایی نیز قرار گیرند. تنها در این صورت است که می توانیم گولن را به ترکیه تحویل دهیم. ما به هیچ وجه چنین قصدی نداریم که کسی که به متحد ما آسیبی رسانده باشد را مورد حمایت قرار دهیم. تنها باید مطابق با قوانین عمل کنیم.

«جو بایدن» معاون رئیس جمهور آمریکادر اشاره به کردهای سوریه نیز تأکید کرد: نیروهای کرد سوریه به هیچ وجه حق عبور از نهر فرات را ندارند؛ زیرا در این صورت آمریکا از آن ها به هیچ وجه حمایت نخواهد کرد.منبع : مشرق

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :