موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/94221 :کد

0

پایان گروگانگیری در بانک مسکو

  پنجشنبه ۰۴ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۱:۵۸
تعداد بازدید : ۲۳۶۰   
 تحلیل ایران -پایان گروگانگیری در بانک مسکو

گروگانگیری در بانک آمریکایی «سیتی بانک» در مسکو با آزادی تمام گروگان ها و تسلیم فرد گروگانگیر به نیروهای امنیتی روسیه به پایان رسید.

گروگانگیری در بانک آمریکایی «سیتی بانک» در مسکو با آزادی تمام گروگان ها و تسلیم فرد گروگانگیر به نیروهای امنیتی روسیه به پایان رسید.

 

به گزارش تحلیل ایران ، گلب بریانسکی معاون سردبیر خبرگزاری ایتارتاس که یکی از گروگان ها در سیتی بانک بود در مورد فرد گروگانگیر می گوید وی به یک فرد تبهکار سنگدل شباهت نداشت و حرکات وی حاکی از ناامیدی او بود که از فرط ناچاری به چنین اقدامی دست زده بود.


بر اساس اعلام ایتارتاس، بریانسکی پس از آزادی به خبرنگاران گفت: فرد گروگانگیر به شدت ناراحت بود و پشت سر هم سیگار می کشید و در ابتدا به یک کارمند زن که با حامله خواندن خود درخواست آزادی کرده بود اجازه داد بانک را ترک کند و پس از آن نگهبان بانک فرار کرد.


وی افزود: فرد گروگانگیر سپس به دو کارمند دیگر بانک اجازه داد محل را ترک کنند و مدام از آنها بخاطر اقدام خود (گروگانگیری) معذرت خواهی می کرد.


وی در آخر در جریان مذاکره با ماموران دولتی خود را تسلیم کرد.


در هنگام گروگانگیری، در بانک شش نفر شامل سه مشتری، دو کارمند بانک و نگهبان حضور داشتند.


به گزارش رسانه ها، این فرد که خود را آرام پطروسیان شهروند روس و 55 ساله معرفی کرده بود ساعت 18 و 30 دقیقه عصر چهارشنبه به وقت مسکو با اعلام اینکه بمب همراه خود را منفجر می کند، توانست با تهدید به انفجار در شعبه بانک آمریکایی اقدام به گروگانگیری کند.


ماموران پلیس و امنیتی در مسکو منطقه ای را در مرکز این شهر که این فرد با تهدید انفجار بمب اقدام به گروگانگیری در شعبه سیتی بانک آمریکا کرده بود، محاصره کرده اند.


شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه در این باره گزارش داد: فرد گروگانگیر با بسته ای به عنوان بمب تهدید کرده بود در صورت احساس خطر اقدام به انفجار محل خواهد کرد.


بنا به گزارش انتشار یافته، گروگانگیر که به علت ورشکستگی بدهی مالی زیادی دارد و برای جلب توجه اقدام به این کار کرده با انتشار یک فیلم خطاب به رییس جمهوری روسیه خواستار توجه به وضعیت افرادی مانند خود شد.منبع:خبرگزاری ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :