موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/94368 :کد

0

رابطه ایران و روسیه به هیچ کشوری مربوط نیست

  پنجشنبه ۰۴ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۸:۲۶
تعداد بازدید : ۱۷۵   
 تحلیل ایران -رابطه ایران و روسیه به هیچ کشوری مربوط نیست

معاون وزیر امور خارجه علت اصلی رفع مشکلات و موانع را در بدعهدی و بدحسابی طرف‌های غربی به ویژه آمریکا دانست.

معاون وزیر امور خارجه علت اصلی رفع مشکلات و موانع را در بدعهدی و بدحسابی طرف‌های غربی به ویژه آمریکا دانست.
 
 به گزارش تحلیل ایران، عباس عراقچی در حاشیه همایش برجام گذشته، حال و آینده در جمع خبرنگاران در مورد روابط ایران و روسیه گفت: رابطه ایران با روسیه رابطه ویژه و خاص خودش است و به هیچ کشور دیگری مربوط نیست.
 
 
وی در مورد میزان رفع تحریم‌ها افزود: مشخصاً مقدار زیادی از تحریم‌ها رفع شده اما مقداری دیگر هستند که با مشکلات و موانعی روبه‌رو هستیم که علت اصلی آن بدعهدی و بدحسابی‌ طرف‌های غربی به ویژه آمریکا است.
 
معاون وزیر امور خارجه با بیان اینکه در حال پیگیری تعلل‌ها و کوتاهی‌ها در اجرای بهینه رفع تحریم‌ها هستیم، تصریح کرد:‌ رفتار طرف مقابل و تعلل‌ها و کوتاهی‌های آن رصد و به هیأت نظارت گزارش داده می‌شود و آنها هر وقت صلاح بدانند تصمیم مقتضی را خواهند گرفت. 
 
عراقچی در مورد نفوذ عوامل امنیتی و دستگیری در اصفهان گفت:‌ من در این مورد فقط حرف و شایعه شنیده‌ام و باید مراجعی که رسماً پاسخگو باشند پاسخ دهند و توضیح دهند اگر جاسوسی دستگیر شده در مورد آن توضیح دهند.
 
وی ادامه داد: به صرف شایعات نباید حکم داد و این پاسخگویی را نهادهای امنیتی باید انجام دهند و من در مقامی نیستم که تأیید کنم کسی دستگیر شده است یا نه؟ معاون وزیر امور خارجه تأکید کرد: پیدا کردن جاسوس وظیفه ما نیست و نهادهای امنیتی و قضایی باید مراقبت کنند و امیدواریم زودتر پاسخگو باشند. 
 
 منبع: خبرگزاری دانشجو
 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :