موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی بین الملل

a/9442 :کد

0

افزایش بی سابقه آمار قتل و جنایت در آمریکا

  چهارشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۴ — ۲۲:۳۶
تعداد بازدید : ۲۸۵   
 تحلیل ایران -افزایش بی سابقه آمار قتل و جنایت در آمریکا

نشریه نیویورک تایمز آمریکا با انتشار گزارشی نوشت: آمار قتل و جنایت در این کشور در سال ۲۰۱۵ میلادی به دلائل نامعلومی نسبت به ۳ دهه گذشته در این کشور افزایش بی سابقه ای داشته است.

دراین گزارش شهر های میلواکی در ایالت ویسکانسین، بالتیمور مریلند، نیو اورلئان در ایالت لویزیانا شهر سنت لویز در ایالت میسوری بالاترین آمار قتل در سال جاری را به خود اختصاص داده اند.
گزارش امروز نیویورک تایمز با اشاره به اینکه علاوه بر ایالت های یادشده 31 ایالت دیگر آمریکا نیز از افزایش قتل و جنایت درسال جاری خبر داده اند یادآور شد جرم شناسان و کارشناسان مسائل اجتماعی آمریکا هنوز به دلایل روشنی برای توجیه این افزایش دست پیدا نکرده اند.
برخی مسئولین انتظامی این کشور محدودیت های تحمیلی بر مامورین انتظامی آمریکا درسال جاری را سبب بی رغبتی این مامورین در مقابله جدی با خلاف کاران و دلگرمی بیشتر بزهکاران در اقدامات خشونت آمیز خود ذکر کرده اند.
کارشناسان آمریکایی باتاکید براینکه هنوز نمی توان به نتیجه قاطعی درمورد دلائل این افزایش رسید سهولت بیشتر دسترسی مردم به سلاح های گرم دراین کشور در سال های اخیر را یکی دیگر از دلائل افزایش قتل وجنایت ذکر کرده اند.
به گفته نیویورک تایمز افزایش قتل وجنایت در سال جاری موجب نگرانی شدید مسئولین ادارات پلیس آمریکا و گردهمایی فوری این مسئولین در ماه اوت به منظور یافتن راهکار های تازه ای برای مقابله با این بحران اجتماعی کرد.
گری مک کارتی سرپرست و مباشر اداره پلیس شیکاگو همصدا با برخی از کارشناسان ایالت ایلینویز محدودیت استفاده ازسلاح توسط مامورین پلیس دربرخوردبا خلافکاران را دلیل عمده افزایش قتل ها دانسته وگفته است که اکثرقاتلین وجنایتکاران شهر شیکاگو کسانی هستند که قبلا هم مرتکب قتل شده اند.
شماردیگری از جرم شناسان آمریکایی این نظر را به دلیل کمبود مدارک و اسناد دال بر درستی آن مردود شناخته و معتقدند که عوامل متعدد دیگری موجب چنین افزایشی که از دهه 1980 میلادی تا کنون بی سابقه بوده وجود دارد.

                               

قتل     جنایت     آمریکا            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :