موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی صادرات

a/94428 :کد

0

محصولات ذوب‌آهن ایران الویت خرید برای کشور عراق را دارد

  جمعه ۰۵ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۳:۰۴
تعداد بازدید : ۲۶۴   
 تحلیل ایران -محصولات ذوب‌آهن ایران الویت خرید برای کشور عراق را دارد

عدنان الشریفی رئیس شرکت عمومی تجارت مصالح ساختمانی این کشور و هیأت همراه متشکل از مدیران و نمایندگان شهرهای مختلف این شرکت عراقی روز سه‌شنبه از ذوب‌آهن اصفهان بازدید کردند.

ولید حبیب الموسوی، قائم‌مقام وزیر بازرگانی عراق همراه با عدنان الشریفی رئیس شرکت عمومی تجارت مصالح ساختمانی این کشور و هیأت همراه متشکل از مدیران و نمایندگان شهرهای مختلف این شرکت عراقی روز سه‌شنبه از ذوب‌آهن اصفهان بازدید کردند.

 

به گزارش تحلیل ایران ، ولید حبیب الموسوی قائم‌مقام وزیر بازرگانی عراق همراه با عدنان الشریفی رئیس شرکت عمومی تجارت مصالح ساختمانی این کشور و هیأت همراه متشکل از مدیران و نمایندگان شهرهای مختلف این شرکت عراقی روز سه‌شنبه دوم شهریورماه ضمن بازدید از خط تولید و انواع محصولات تولیدی ذوب‌آهن در جلسه‌ای با احمد صادقی مدیرعامل و معاونین بهره‌برداری، فروش و بازاریابی و برنامه‌ریزی و توسعه ذوب‌آهن به گفت‌وگو و تبادل‌نظر پرداختند.


در این دیدار احمد صادقی؛ مدیرعامل ذوب‌آهن با اشاره به حضور ذوب‌آهن در نمایشگاه‌ها و بازارهای عراق یادآور شد: محصولات فولادی این شرکت از محصولات مشابه ترکیه و اوکراین کیفیت بالاتری دارد و ما با توجه به نیاز و استقبال مقامات عراقی آماده صدور هر چه بیشتر محصولات خود به عراق هستیم.


وی با اشاره به بعضی مشکلات موجود در امر صادرات ایران به عراق خواستار همکاری هر چه بیشتر مقامات عراقی در جهت رفع مشکلات و فراهم کردن تسهیلات لازم شد.


ولید حبیب الموسوی قائم‌مقام وزیر بازرگانی عراق ضمن ابراز خوشنودی از حضور خود و هیأت همراه در ذوب‌آهن با اشاره به سوابق دوستی و همکاری‌های سیاسی، اقتصادی و نظامی دو کشور همسایه و مسلمان ایران و عراق و بیان مناسبات تجاری دو کشور در زمینه محصولات فولادی خواستار گسترش سطح تجاری بین دولت عراق و ذوب‌آهن اصفهان شد.


وی در ادامه یادآور شد: شرکتی دولتی به نام شرکت عمومی تجارت مصالح ساختمانی عراق زیر نظر این وزارتخانه با 3 هزار کارمند و دفتر نمایندگی در تمام شهرهای عراق عهده‌دار خرید و تأمین مصالح ساختمانی مورد نیاز کشور عراق است که مدیران آن‌ها در این بازدید حضور دارند.


قائم‌مقام وزیر بازرگانی عراق حضور این هیأت بازدیدکننده در ذوب‌آهن اصفهان را بسیار مهم و مورد تأکید نخست‌وزیر عراق دانست و افزود: دو کشور ایران و عراق، دوست و همسایه هستند و دشمنان مشترک دارند و باعث افتخار ما است که نیازهای خود را از یک‌قطب بزرگ اقتصادی مانند ایران تأمین کنیم.


عدنان الشریفی، رئیس تجارت عمومی مصالح ساختمانی عراق نیز با ابراز خشنودی از مناسبات تجاری قبلی با جمهوری اسلامی ایران، یادآور شد: با آزادسازی شهرهای مختلف عراق از دست داعش و با توجه به نیاز کشور عراق به بازسازی و انجام کارهای عمرانی و زیربنایی، نیاز به حجم عظیمی از محصولات فولادی داریم و علی‌رغم وجود بازارهای مختلف برای تأمین این نیاز مصلحت کشور عراق و اولویت شرکت مذکور تأمین نیازمندی‌ها از بازارهای ایران است.


وی افزود: این هیأت برای تهیه مقاطع ساختمانی به ذوب‌آهن اصفهان مراجعه کرده است و امیدوار است کارهای مقدماتی و انعقاد قراردادهای لازم در این زمینه با سرعت صورت گیرد.


رئیس تجارت عمومی مصالح ساختمانی عراق با اشاره به برگزاری نمایشگاه‌های مختلف صنعتی در عراق از ذوب‌آهن اصفهان درخواست کرد که با حضور در تمامی این نمایشگاه‌ها و عرضه محصولات خود بازارهای عراقی را تأمین کرده و اقدام به ایجاد یک نمایندگی انحصاری دائمی در عراق کند.منبع : خبرگزاری فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :