موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی شهری

a/94461 :کد

0

تاکسی جدید در شهر تهران شماره گذاری نمی شود

  جمعه ۰۵ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۸:۲۹
تعداد بازدید : ۳۱۵   
 تحلیل ایران -تاکسی جدید در شهر تهران شماره گذاری نمی شود

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: هیچ تاکسی جدیدی در شهر تهران شماره گذاری نشده و پلاک جدیدی برای تاکسی ها صادر نمی شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: هیچ تاکسی جدیدی در شهر تهران شماره گذاری نشده و پلاک جدیدی برای تاکسی ها صادر نمی شود.
 

به گزارش تحلیل ایران ؛مازیار حسینی در گفت و گو با خبرنگار  خبرگزاری میزان گفت: نوسازی تاکسی های فرسوده با اولویت تاکسی های پیکان در دستور کار قرار گرفته است و تاکنون شاهد استقبال قابل توجه رانندگان تاکسی ها از این طرح بوده ایم.

وی افزود: به این خاطر که در شهر تهران هیچ پلاک جدیدی برای تاکسی ها صادر نمی شود، نوسازی ناوگان تاکسیرانی در دستور کار قرار گرفته است.


معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با ارائه آماری از تعداد گواهی نامه های رانندگی صادر شده برای رانندگان تاکسی اظهارکرد: در شهر تهران 90 هزار راننده تاکسی گواهی نامه رانندگی دریافت کرده اند و در کنار آن، 20 هزار راننده تاکسی نیز به عنوان نفرات کمکی اعلام آمادگی کرده و اکنون در شهر تهران مشغول به فعالیت هستند.


حسینی با اشاره به آلایندگی قابل توجه تاکسی های پیکان در شهر تهران خاطرنشان کرد: میزان آلایندگی تاکسی های پیکان بسیار بالاست و متاسفانه بعد از بررسی هایی که انجام دادیم مشخص شد تعداد قابل توجهی خودرو تاکسی پیکان هنوز برای نوسازی اعلام آمادگی نکرده اند.


وی ادامه داد: هنوز تاکسی های پیکان که سال تولید آنها به 47 سال قبل باز می گردد در شهر تهران تردد می کنند و 2 نمونه شناسایی شده این تاکسی ها برای نوسازی فراخوانده شدند.


معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در خصوص خودروهای جایگزین تاکسی ها در شهر تهران تصریح کرد: خودروهایی که جایگزین تاکسی های فرسوده شهر تهران می شوند سمند و یا پژو هستند و تاکید داشته ایم که این خودروها استاندارد یورو 4 را داشته باشند.


                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :