موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/94479 :کد

0

بحرینی ها امروز به خیابانها می آیند

  جمعه ۰۵ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۱:۳۰
تعداد بازدید : ۱۹۸   
 تحلیل ایران -بحرینی ها امروز به خیابانها می آیند

علمای دینی و نیروهای انقلابی بحرین در فراخوانی از مردم این کشور خواستند تا امروز جمعه برای محکوم کردن ظلم و ستم طائفه ای حکومت آل خلیفه به خیابانها بیایند.

علمای دینی و نیروهای انقلابی بحرین در فراخوانی از مردم این کشور خواستند تا امروز جمعه برای محکوم کردن ظلم و ستم طائفه ای حکومت آل خلیفه به خیابانها بیایند.

 

به گزارش تحلیل ایران، این تظاهرات با عنوان "جمعه رستگاری 8" برگزار خواهد شد. علمای دینی و نیروهای انقلابی بحرین همچنین بر اقامه نماز جمعه در منطقه الدراز در غرب شهر منامه – با وجود جلوگیری حکومت آل خلیفه از اقامه آن- تاکید کردند.


همزمان مناطق مختلف بحرین نیز شاهد تظاهرات شبانه مردم برای محکوم کردن ظلم و ستم طائفه ای و اقدامات آل خلیفه علیه علمای دینی بود.


بحرین از 14 فوریه سال 2011 میلادی شاهد انقلاب مردمی علیه حکومت خلیفه است. مردم خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند.


این درخواست ها با سرکوبگری حکومت بحرین با همدستی برخی کشورهای عربی از جمله عربستان روبرو شده است. مسئولان بحرینی در راه سرکوب بحرین همچنین عناصر پاکستانی را به خدمت گرفته اند.


نیروهای نظامی مشترک شورای همکاری خلیج فارس موسوم به سپر جزیره نیز در این راه به رژیم بحرین کمک می کنند.


در این مدت، صدها نفر شهید یا زخمی شده و یا به زندان افتاده و شکنجه شده اند.


حکومت بحرین برای خاموش کردن شعله اعتراضات شمار زیادی از رهبران مخالف را بازداشت و با پرونده سازی به زندانهای طولانی مدت محکوم کرده است.


با وجود همه این اقدامات، جنبش مردم بحرین برای دستیابی به خواسته های خود همچنان ادامه دارد و آنها با برپایی تظاهرات خواهان برآورده شدن این خواسته ها هستند.

 

منبع: پایگاه خبری العالم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :