موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/94484 :کد

0

دفاع ایران در قبال اتهام ارسال سلاح به یمن

  جمعه ۰۵ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۲:۵۱
تعداد بازدید : ۲۷۲   
 تحلیل ایران -دفاع ایران در قبال اتهام ارسال سلاح به یمن

وزیر خارجه در پاسخ به اتهام زنی های اخیر کری علیه ایران: آمریکا با بیان این اظهارات، خود را در جنایات جنگی ضدانسانی رژیم سعودی علیه مردم مظلوم یمن شریک کرده است.

وزیر خارجه در پاسخ به اتهام زنی های اخیر کری علیه ایران: آمریکا با بیان این اظهارات، خود را در جنایات جنگی ضدانسانی رژیم سعودی علیه مردم مظلوم یمن شریک کرده است.
 
به گزارش تحلیل ایران به نقل از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه کشورمان؛ آقای ظریف به سخنان جان کری وزیر امور خارجه آمریکا که ایران را متهم به ارسال تجهیزات نظامی به یمن کرده بود این گونه پاسخ داد: بی تردید آقای کری به خوبی بهتر از دیگران می داند که دولت سعودی در یکسال و نیم گذشته همواره و به جد، تمامی تلاش های به عمل آمده برای برقراری آتش بس در یمن را با شکست مواجه و ناکام گذاشته است.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن تکذیب اتهامات بی پایه و اساس آمریکا درباره متهم کردن ایران به ارسال تسلیحات نظامی به یمن گفت: دولت ایالات متحده با بیان این اظهارات، خود را در جنایات جنگی، ضد انسانی و کودک کش رژیم سعودی علیه مردم بی گناه و مظلوم یمن شریک کرده است و بی شک با پذیرش این مسئولیت باید پاسخگوی تمامی این جنایات ضدبشری باشد.

وی ضمن مردود دانستن اظهارات وزیر خارجه آمریکا در خصوص تهدیدات ایران گفت: زمان آن فرا رسیده است که دولت آمریکا از اشتباهات فاحش قبلی خود در سوریه و عراق عبرت گرفته و چشمان خود را بر واقعیات و حقایق موجود باز کند.

ظریف همچنین تاکید کرد: همانگونه که بارها توسط جمهوری اسلامی ایران اعلام گردیده است، توان نظامی ایران هیچگاه تهدیدی برای هیچ یک از کشور ها نبوده و صرفا جنبه دفاعی دارد.

وزیر خارجه ایران خاطر نشان ساخت: آنچه منطقه و جهان را امروز مورد تهدید قرار داده است مبانی فکری و منابع مالی و سیاسی تروریسم تکفیری در جهان است که آقای کری به خوبی باید از منشاء و علل آن آگاه باشد.

وی افزود: بی تردید دولت آمریکا با حمایت های خود و چشم پوشی و بی توجهی به واقعیات موجود بر بی اعتباری سیاست هایش در منطقه بیش از پیش می افزاید.
 
منبع: خبرگزاری صدا و سیما
 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :