موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/94492 :کد

0

شمخانی وارد دهلی نو شد

  جمعه ۰۵ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۲:۳۳
تعداد بازدید : ۱۷۹   
 تحلیل ایران -شمخانی وارد دهلی نو شد

دریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی صبح امروز (جمعه) برای سفری دو روزه وارد فرودگاه ایندرا گاندی دهلی نو شد .

 دریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی صبح امروز (جمعه) برای سفری دو روزه وارد فرودگاه ایندرا گاندی دهلی نو شد .

 

به گزارش تحلیل ایران ، وی قرار است در این سفر با نارندرا مودی نخست وزیر و اجیت دووال دبیر شورای امنیت ملی هند در خصوص روابط دوجانبه و همکاری های منطقه ای دیدار و گفت وگو کند .

 

وی هدف از این سفر را گفت وگو درخصوص مسایل منطقه ای، دو جانبه وچند حانبه دانست وتصریح کرد: دراین سفر ابعاد دفاعی، امنیتی وفرهنگی با مقامات هندی مورد بحث و تبادل نظر قرار می گیرد.


شمخانی گفت: در دورانی که تروریسم تصویر نامناسبی از اسلام را ارائه می دهد ، هند به عنوان یک کشور دارای جمعیت مسلمان، نقش مهمی در این مبارزه دارد.


سفر دو روزه شمخانی به هند در ادامه توسعه دیپلماسی منطقه ای ایران ودر چارچوب همکاریهای میان نهادهای امنیتی دو کشور انجام می شود.


هند یا هندوستان با نام رسمی جمهوری هندوستان کشوری در جنوب آسیا است که پایتخت آن دهلی نو است. پهناوری هند هفتمین کشور پهناور جهان است و دومین کشور پر جمعیت دنیا پس از چین به شمار می آید.


هند بیش از سی و پنج شهر بزرگ با جمعیت بالای یک میلیون تن دارد. هند دارای تاریخ و فرهنگ بسیار کهن و پرباری است که به 3000 سال پیش از میلاد می رسد. هند سرزمین نژادها، زبان ها، آیین ها، و فرهنگ های فراوان و گوناگون است.


منبع: ایرنا

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :