موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/94506 :کد

0

شمخانی:شرایط برای جهش روابط ایران و هند مهیا شده است

  جمعه ۰۵ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۴:۵۵
تعداد بازدید : ۱۳۶   
 تحلیل ایران -شمخانی:شرایط برای جهش روابط ایران و هند مهیا شده است

نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به سفر اخیر نخست وزیر هند به ایران تصریح کرد شرایط لازم برای جهش در مناسبات تهران و دهلی نو در ابعاد دوجانبه ،منطقه ای وبین المللی فراهم شد

نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به سفر اخیر نخست وزیر هند به ایران تصریح کرد شرایط لازم برای ایجاد جهش در مناسبات تهران و دهلی نو در ابعاد دوجانبه ،منطقه ای و بین المللی فراهم شده است .

 
به گزارش تحلیل ایران، دریابان علی شمخانی روز جمعه در بدو ورود به دهلی نو با اشاره به اشتراکات ایران و هند در زمینه های مختلف اظهار کرد ارتقاء همکاری های بین دو کشور در زمینه های سیاسی ،امنیتی ،دفاعی و اقتصادی مهمترین اولویت مسئولان دو کشور در دوران پسا برجام است .
 

وی تصریح کرد ارتقاء همکاری های همه جانبه با کشورهایی که در دوران تحریم های ظالمانه اقتصادی در کنار ما بودند مهمترین اولویت سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران است .


دبیر شورای عالی امنیت ملی خاطرنشان کرد مشترکات تمدنی ،تاریخی و مذهبی میان دو کشور باتوجه به جامعه عظیم مسلمانان در هند ، زمینه مناسبی برای توسعه مناسبات فرهنگی میان دو کشور فراهم کرده است .


وی تصریح کرد در شرایطی که تروریسم تکفیری با ارائه قرائت های دورغین از دین حنیف اسلام چهره مسلمانان را در جهان مخدوش کرده باید با افزایش ارتباطات هدفمند میان مسلمانان جهان با ریشه های اعتقادی فتنه تروریسم مقابله شود.


دبیرشورای عالی امنیت ملی روز جمعه برای سفری دو روزه وگفت وگو با مقامات هندی وارد فرودگاه ایندرا گاندی دهلی نو پایتخت هند شد.


شمخانی قرار است بعد ازظهر امروز در نخستین برنامه کاری خود با 'نارندرا مودی ' نخست وزیر هند دیدار و گفت وگو کند.


منبع: ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :