موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/94529 :کد

0

قراردادهای جدید نفتی و اشکالات وارده به آن

  جمعه ۰۵ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۹:۴۷
تعداد بازدید : ۴۴۵   
 تحلیل ایران -قراردادهای جدید نفتی و اشکالات وارده به آن

قراردادهای جدید نفتی دارای مشکلات عدیده‌ای است که حل شدن ۱۵ ایراد مساله فرعی است.

نماینده مردم تهران در مجلس نهم با بیان اینکه ایرادات قراردادهای جدید نفتی اساسی‌تر از آن چیزی است که با حل 15 مورد آن مرتفع شود، گفت: وقتی دولتمردان نمی‌خواهند این قرارداد شکافته شود تا معایبش مشخص نشود، نشان می‌دهد کشور با این قرارداد به قهقرا می‌ر‌ود.

 

 

به گزارش تحلیل ایران، اسماعیل کوثری نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی پیرامون قراردادهای جدید نفتی و اشکالات وارده به آن گفت: زمانی که خود وزیر نفت اعلام می‌کند که 150 ایراد قراردادهای جدید نفتی را رفع کردیم و اشکالات  آن را برطرف کردیم نشان می‌دهد مشکلات این قرارداد بسیار بیشتر از این حرف‌ها است.


وی افزود: این وضعیت نشان ‌دهنده این است که قراردادهای جدید نفتی دارای مشکلات عدیده‌ای است که حل شدن 15 ایراد مساله فرعی است. وقتی مسئولان در اینگونه قراردادها به دنبال این هستند که این قرارداد شکافته نشود تا معایبش مشخص نشود نشان می‌دهد که کشور با این قرارداد به قهقرا می‌رود.


نماینده مجلس نهم شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس باید محکم مقابل این قراردادها بایستند گفت: تا زمانی که کارشناسان و متخصصان امر در خصوص این قراردادها شک و تردید دارند و تا زمانی که اشکالات آن رفع نشده نباید اجرایی شود. این قراردادها 25 سال آینده کشور را در بر می‌گیرند به همین خاطر باید نظارت جدی بر روی آن صورت گیرد تا به کشور خسارات جبران‌ناپذیری وارد نشود.


منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :