موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/94593 :کد

0

آمریکا ایرادهای اجرای کنترل تسلیحات را برطرف کند

  شنبه ۰۶ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۲:۱۱
تعداد بازدید : ۱۶۳   
 تحلیل ایران -آمریکا ایرادهای اجرای کنترل تسلیحات را برطرف کند

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد: آمریکا به جای هیاهو و ابراز نگرانی از برگزاری تمرین آماده باش نظامیان روسی، لازم است ایرادهای خود را در عرصه کنترل تسلیحات برطرف کند،

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد: آمریکا به جای هیاهو و ابراز نگرانی از برگزاری تمرین آماده باش نظامیان روسی، لازم است ایرادهای خود را در عرصه کنترل تسلیحات برطرف کند، زیرا نگرانی ها در باره این کشور همچنان پا برجاست.

 

به گزارش تحلیل ایران ، میشل بالدانتس سخنگوی پنتاگون روز جمعه برگزاری تمرین جنگی در مناطق اروپایی روسیه را نگران کننده خواند و اعلام کرد: برنامه ها و اقدام های نظامی مسکو را زیر نظر داریم، ولی امیدواریم به تعهدها و وعده هایی که برای اجرای توافقنامه های موجود در چارچوب کنترل تسلیحات و اعتماد سازی داده است، عمل کند.


وزارت خارجه روسیه با صدور بیانیه ای ضمن رد این دیدگاه آمریکا اعلام کرد: نگرانی و ایرادهای پنتاگون در باره رزمایش نظامیان روسی بی جا و بی مورد است. این رویکردها دیگر به شیوه معمول واشنگتن تبدیل شده و به ایرادگیری های بی اساس از مسکو ادامه می دهد.


در ادامه بیانیه آمده است: مسکو به تعهدهای بین المللی خود در عرصه کنترل تسلیحات از جمله پیمان وین به طور کامل پایبند می باشد و به شرکای خارجی نیز در باره تمرین های نظامی برنامه ریزی شده اطلاع داده است.


وزارت خارجه روسیه همچنین دیدگاه پنتاگون در باره تهدید این کشور علیه اوکراین را خیال پردازی مطلق خواند و اعلام کرد که واشنگتن از این طریق می خواهد برای مسکو مشکل آفرینی کند.


وزارت خارجه روسیه افزوده است: ایرادهای مطرح شده از روسیه با توجه به فهرست طولانی معایب آمریکا در عرصه کنترل تسلیحات بی جا می نماید. بارها توجه طرف مقابل را به نگرانی های مطرح در اجرای توافقنامه های کنترل تسلیحات از سوی واشنگتن ابراز کرده ایم که همچنان پا برجا است.


در پایان بیانیه آمده است: امیدواریم آمریکایی ها اقدام برای رفع ایرادها در عرصه کنترل تسلیحات را جایگزین هیاهوی ضد روسی کنند.


روسیه روز پنجشنبه رزمایشی را در مناطق اروپایی این کشور برای کسب آمادگی مقابله با تهدیدهای احتمالی آغاز کرد که براساس برنامه برگزاری این رزمایش هفت روزه که ناوگان دریای شمال روسیه نیز در آن مشارکت دارد، نیروهای مستقر در حوزه فدرال جنوب و مناطق مرکزی، نیروی هوافضا و هوا برد در عملیات پیش بینی شده با انواع بالگردها و هواپیماهای رزمی و پشتیبانی، جنگ افزارها و تجهیزات زرهی شرکت دارند.


مناطق حوزه تحت پوشش رزمایش شامل قفقاز و استان کراسنادار واقع در ساحل دریای سیاه است که قدرت نمایی مسکو در این منطقه دریایی راهبردی اهمیت زیادی دارد.


جز روسیه به عنوان یکی از کشورهای این منطقه، آمریکا و ناتو با دیگر کشورهای ساحلی دریای سیاه یعنی ترکیه، رومانی، بلغارستان، اوکراین و گرجستان روابط گسترده نظامی به عنوان همپیمان یا همکاری دوجانبه دارند و از موقعیت و پاپگاه های خود برای تحرکات نظامی بهره می گیرند.منبع:خبرگزاری ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :