موضوعات ‌مرتبط: سیاسی آمار

a/94630 :کد

0

نحوه برگزاری سرشماری عمومی سال ۹۵

  شنبه ۰۶ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۷:۳۷
تعداد بازدید : ۲۷۶   
 تحلیل ایران -نحوه برگزاری سرشماری عمومی سال ۹۵

استانداری‌های سراسر کشور بسته به شرایط هر منطقه زمینه آمار از اتباع بیگانه را فراهم کنند.

معاون مرکز آمار ایران با اشاره به اینکه داشتن کد اتباع بیگانه برای اتباع سایر کشورها در زمان سرشماری لازم است، گفت: استانداری‌های سراسر کشور بسته به شرایط هر منطقه زمینه آمار از اتباع بیگانه را فراهم کنند.

 

 

به گزارش تحلیل ایران، علیرضا زاهدیان در گفت‌وگو با تسنیم، در مورد نحوه برگزاری سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 95 در کشور اظهار‌داشت: سرشماری سال 95 زیر نظر ستاد سرشماری کشور انجام می‌شود و در استان‌ها این ستاد با مدیریت استاندار تشکیل شده است.وی با بیان اینکه این ستاد در همه استان‌ها تشکیل و در حال فعالیت و تشکیل جلسات است گفت: در حال حاضر در مرحله جذب ماموران سرشماری در هر استان هستیم و افرادی که می‌توانند به عنوان مامور سرشماری در این طرح شرکت کنند باید از طریق سایت آمار ثبت‌نام کنند.

 

معاون مرکز آمار ایران با اشاره به اینکه این افراد بعد از انجام مراحلی به عنوان مامور سرشماری انتخاب می‌شوند، بیان کرد: در سرشماری سال 95 حدود 25 هزار نفر مامور سرشماری جذب می‌شود که در استان کرمان به واسطه پهناور بودن استان این تعداد به بیش از هزار نفر می‌رسد.بر اساس بودجه‌ای که برای سرشماری سال 95 اختصاص داده شده و بر اساس حجم کار در روزهایی که فعالیت ماموران سرشماری است با انعقاد قرارداد با نیروهای داوطلب حق‌الزحمه آنها نیز پرداخت می‌شود.

 

زاهدیان با بیان اینکه از سوم تا 24 مهرماه سرشماری به صورت اینترنتی انجام می‌شود، گفت: از 24 تا 25 شهریورماه به شکل حضوری و مأموران با حضور در محله‌ها کنترل لازم را انجام می‌دهند.وی در رابطه با امکان تمدید زمان سرشماری در کشور خاطر‌نشان کرد: اگر مجبور شویم در بعضی از نقاط کشور برای خانواده‌های غائب یک یا دو روز تمدید می‌کنیم اما اگر در سرشماری اینترنتی به اهداف از پیش تعیین شده در سرشماری برسیم نیازی به تمدید نیست.

 

معاون مرکز آمار ایران با اشاره به اینکه در زمان سرشماری داشتن شماره ملی برای هموطنان اجباری است، گفت: اتباع بیگانه سایر کشورها نیز سرشماری می‌شوند که باید کد اتباع بیگانه را درج کنند.وی با بیان اینکه سرشماری اتباع بیگانه به صورت حضوری انجام می‌شود، افزود: ماموران سرشماری با تبلت به مکان‌های مورد نظر مراجعه کرده و از اتباع بیگانه سایر کشورها اطلاعات لازم سرشماری را دریافت می‌کنند.

 

زاهدیان در رابطه با امکان عدم همکاری اتباع بیگانه در طرح سرشماری اظهار داشت: ما فقط متولی جمع‌آوری آمار هستیم و استانداران سراسر کشور با توجه به شرایط هر منطقه باید زمینه برگزاری طرح سرشماری و جمع‌آوری اطلاعات لازم از اتباع بیگانه را فراهم کنند. اطلاعات جمع‌آوری شده از مردم کاملا محرمانه بوده و در اختیار هیچ نهادی قرار نمی‌گیرد و تنها در مصارف عمومی و کلان کشوری استفاده می‌شود.

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :