موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/94777 :کد

0

بحرین فعالان حقوق بشری را ممنوع الخروج کرد

  شنبه ۰۶ شهریور ۱۳۹۵ — ۲۳:۰۵
تعداد بازدید : ۱۸۸   
 تحلیل ایران -بحرین فعالان حقوق بشری را ممنوع الخروج کرد

در آستانه سی و سومین دوره نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو، رژیم بحرین دو فعال حقوق بشر این کشور را ممنوع الخروج کرده است.

 

 

 

 در آستانه سی و سومین دوره نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو، رژیم  بحرین دو  فعال حقوق بشر این کشور را ممنوع الخروج کرده است.
به گزارش تحلیل ایران به نقل از پایگاه خبری مرآت البحرین ، رژیم منامه روز شنبه مانع خروج احمد الصفار و خانم ابتسام صایغ، دو شهروند فعال حقوق بشر از این کشور شده است.


احمد الصفار که از اعضای مرکز اروپایی- بحرینی حقوق بشر در بحرین است، اعلام کرد مقامات بحرینی در پی اجرای حکم دادستان کل این کشور، مانع خروج وی و خانم ابتسام صایغ از کشور از طریق "پل ملک فهد" شده اند. این پل بحرین را به عربستان متصل می‌ کند.


مقامات بحرین از ماه ژوئن، مانع از خروج فعالان حقوق بشر بحرینی از کشور شده‌اند. این مساله با انتقادات دبیرکل سازمان ملل و همپیمانان رژیم بحرین از جمله آمریکا روبرو شده است.


سی و سومین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد ، روز سه شنبه ۱۳ سپتامبر ۲۰۱۶ (۲۳ شهریور ۱۳۹۵)  در شهر ژنو آغاز می شود و تا ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۶ (۹ مهر ۱۳۹۵)  ادامه خواهد یافت.


مردم بحرین از بهمن سال 1389 با برگزاری اعتراضات خیابانی، خواستار برکناری رژیم آل خلیفه و برقراری دموکراسی شده‌اند.


پرس تی وی نوشت: ناآرامی‌های بحرین تاکنون ده‌ها کشته و هزاران زخمی بر جا گذاشته است.

گروه‌های مدافع حقوق بشر بارها رژیم آل خلیفه را به خاطر سرکوب مخالفان محکوم کرده‌اند و خواستار اصلاحات در نظام سیاسی این کشور شده‌اند.


رژیم آل خلیفه با ادامه سیاست سرکوب اعتراضات، شماری از معترضان را کشته و بسیاری از فعالان سیاسی و مخالف را به حبس‌های طولانی مدت محکوم کرده است.


در پی سلب تابعیت شیخ عیسی احمد قاسم روحانی برجسته بحرین، موج جدید اعتراضات در مناطق مختلف این کشور از جمله منطقه الدراز در غرب منامه آغاز شده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :