موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/94782 :کد

0

تعویق اعلام نامزدی برای صدر اعظمی آلمان برای دومین بار

  شنبه ۰۶ شهریور ۱۳۹۵ — ۲۳:۴۲
تعداد بازدید : ۲۰۰   
 تحلیل ایران -تعویق اعلام نامزدی برای صدر اعظمی آلمان برای دومین بار

مرکل با توجه به مناقشات با حزب سوسیال مسیحی و از ترس عدم حمایت از طرف این حزب متحد خود، بار دیگر اعلام نامزدی برای صدر اعظمی دور بعد در آلمان را به تعویق انداخت.

 

 

 

مرکل با توجه به مناقشات با حزب سوسیال مسیحی و از ترس عدم حمایت از طرف این حزب متحد خود، بار دیگر اعلام نامزدی برای صدر اعظمی دور بعد در آلمان را به تعویق انداخت.

 
 
 

به گزارش تحلیل ایران، مرکل قرار بود اخیرا اعلام کند که آیا برای صدر اعظمی دور بعد آلمان نامزد می شود یا نه .


به نوشته هفته نامه اشپیگل وی بار دیگر اعلام این مسئله را به تعویق انداخت. آنگلا مرکل ظاهرا می خواهد اعلام نامزدی مجدد برای صدر اعظمی آلمان را به بهار سال 2017 موکول کند.


از محافل حزب دموکرات مسیحی به گوش می رسد که این تعویق برای اعلام نامزدی صدر اعظمی از طرف مرکل ضروری است چرا که رئیس حزب سوسیال مسیحی بعد از این تاریخ تصمیم می گیرد که آیا حزبش از مرکل در این راستا حمایت می کند. این دومین بار است که مرکل اعلام این مسئله را به تعویق انداخته است.


تسنیم به نقل از هفته نامه "اشپیگل" نوشت: مرکل تصمیمات اولیه برای احتمال وارد شدن مجدد به انتخابات صدر اعظمی را در بهار گذشته اعلام کرد. البته بعد از آن بحران پناهندگان و مناقشات شدید با حزب سوسیال مسیحی اتفاق افتاد و صدر اعظم آلمان تصمیم گرفت تا پاییز منتظر بماند.


البته تعویق اعلام این مسئله این بار برای مرکل مسئله سازتر خواهد بود.

اعلام نامزدی مجدد صدر اعظمی مرکل بدون حمایت حزب سوسیال مسیحی می تواند آسیب سیاسی سختی به مرکل وارد کند.


حزب دموکرات مسیحی مرکل بر این باور است که کاهش رضایتمندی از این حزب کم تر به سیاست پناهندگان مرکل و بیشتر به مناقشات  در اتحادیه احزاب متحد مسیحی مربوط می شود.


مرکل با اعلام یکجانبه نامزدی خود نمی خواهد این مناقشات را تشدید کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :