موضوعات ‌مرتبط: سیاسی اروپا

a/94806 :کد

0

آلمانی ها طرح حفاظت مدنی را مایه وحشت می‌دانند

  یکشنبه ۰۷ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۲:۱۳
تعداد بازدید : ۱۶۹   
 تحلیل ایران -آلمانی ها طرح حفاظت مدنی را مایه وحشت می‌دانند

در نظرسنجی موسسه سنجش افکار عمومی «اِمنید»، ۵۳ درصد آلمانی ها اعلام کردند توصیه دولت به ذخیره سازی غذا در منازل را مایه ایجاد رعب و وحشت می دانند.

در نظرسنجی موسسه سنجش افکار عمومی «اِمنید»، 53 درصد آلمانی ها اعلام کردند توصیه دولت به ذخیره سازی غذا در منازل را مایه ایجاد رعب و وحشت می دانند.
به گزارش تحلیل ایران ؛ به نقل از خبرگزاری د.ب.آ، در یک نظرسنجی که از سوی موسسه سنجش افکار عمومی «اِمنید» و به سفارش شبکه خبری «ان 24» آلمان انجام شده است، 53 درصد از سئوال شوندگان اعلام کردند توصیه دولت به ذخیره سازی غذا در منازل را مایه ایجاد رعب و وحشت می دانند. البته 44 درصد نیز گفتند این توصیه، اقدامی پیشگیرانه و مسئولیت پذیرانه برای مواجهه در مواقع اضطرار است.

نتایج دو نظرسنجی انجام شده دیگر نشان داد، شهروندان آلمانی در صورت مواجهه با شرایط اضطراری، دستکم برای یک هفته می توانند بدون نیاز به محیط خارج، از بسته ها و ذخایر غذایی نگهداری شده در منازل خود استفاده کنند.

در این نظرسنجی که از سوی موسسه اینترنتی تحقیقات بازار «یوگاو» انگلیس انجام شد، اکثر شهروندان آلمانی می توانند تا چندین روز بدون نیاز به کمکهای خارجی، خوراک روزمره خود را تامین کنند. در این نظرسنجی نیمی از سئوال شوندگان اعلام کردند می توانند یک هفته یا حتی هم بیشتر با استفاده از ذخائر غذایی در منازل خود، زنده بمانند. این در حالی است که از هر چهار نفر نیز یک نفر اعلام کردند می توانند این زمان را دو هفته یا بیشتر تمدید کنند.

کابینه دولت جمهوری فدرال آلمان طرحی را با عنوان «طرح دفاع/حفاظت مدنی» به تصویب رساند که بموجب آن به شهروندان آلمانی توصیه کرد خود را برای مواضع اضطرار تجهیز کنند.

در نظرسنجی دیگری که در ارتباط با این مصوبه دولتی در آلمان انجام شد، اکثریت آلمانی ها طرح حفاظت مدنی را اغراق آمیز توصیف و تصریح کردند: این طرح، بیشتر مایه رعب و وحشت است.

آلمانی ها همچنان از حملات تروریستی که تامین آب و برق آنها را مختل کند، ابراز نگرانی می کنند و 56 درصد از پرسش شوندگان اعلام کردند می توانند چنین سناریویی را پیش چشمان خود مجسم کنند. 43 درصد نیز وقوع بلایای طبیعی را محتمل و تنها سیزده درصد حمله نظامی به آلمان را امکانپذیر دانستند. هیجده درصد نیز گفتند وقوع هیچ سناریویی را واقعی نمی دانند.
منبع:خبرگزاری صدا و سیما
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :