موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی فرهنگی-مذهبی

a/94807 :کد

0

آیت الله بهجت: قرآن و عترت تفکیک ناپذیر هستند

  یکشنبه ۰۷ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۲:۴۶
تعداد بازدید : ۱۹۴   
 تحلیل ایران -آیت الله بهجت: قرآن و عترت تفکیک ناپذیر هستند

مرحوم حضرت آیت الله العظمی بهجت می فرمود: مرحوم آقا شیخ عبد الکریم حایری فرموده است؛ عامه، عترت را کنار گذاشته اند و خاصه، قرآن را. البته معنای این سخن این است.

مرحوم حضرت آیت الله العظمی بهجت می فرمود: مرحوم آقا شیخ عبد الکریم حایری فرموده است؛ عامه، عترت را کنار گذاشته اند و خاصه، قرآن را. البته معنای این سخن این است که هر دو طایفه، هر دو را کنار گذشته اند، زیرا قرآن و عترت با هم متلازمند.

 

به گزارش تحلیل ایران ، مرحوم حضرت آیت الله العظمی بهجت می فرمود: مرحوم آقا شیخ عبد الکریم حایری فرموده است؛ عامه، عترت را کنار گذاشته اند و خاصه، قرآن را. البته معنای این سخن این است که هر دو طایفه، هر دو را کنار گذشته اند، زیرا قرآن و عترت با هم متلازمند.


به عقیده ی بنده، اگر کسی یکی را ضایع کند، دیگری را هم ضایع کرده است، زیرا این دو با هم هویت و اتحاد دارند. چنان که پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) فرمود:


انی تارک فیکم الثقلین، أحدهما اکبر من الاخر: کتاب الله حبل ممدود من السماء الی الارض؛ و عترتی اهل بیتی. و انهما لن یفترقا حتی یردا علی الحوض.


من دو چیز سنگین و گرانبها در میان شما به یادگار می گذارم که یکی از دیگر بزرگتر است؛ یکی کتاب خدا، که ریسمانی است که از آسمان به سوی زمین کشیده شده است؛ و دیگری: بستگان و خاندانم. این دو هرگز از هم جدا نخواهند شد، تا این که در کنار حوض کوثر بر من وارد شوند.


کتاب در محضر حضرت آیت ا.... العظمی بهجت – ص 111
محمد حسین رخشادمنبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :