موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/94808 :کد

0

مردم باید نتایج فعالیت های اقتصادی دولت رادر زندگی خود ببیند

  یکشنبه ۰۷ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۲:۵۹
تعداد بازدید : ۱۴۲   
 تحلیل ایران -مردم باید نتایج فعالیت های اقتصادی دولت رادر زندگی خود ببیند

آیت الله سید عبدالکریم موسوی اردبیلی از مراجع تقلید گفت: مردم باید نتایج و ماحصل تلاش ها و فعالیت های اقتصادی دولت را در سفره خود ببینند.

آیت الله سید عبدالکریم موسوی اردبیلی از مراجع تقلید گفت: مردم باید نتایج و ماحصل تلاش ها و فعالیت های اقتصادی دولت را در سفره خود ببینند.

 

به گزارش تحلیل ایران ، وی شامگاه شنبه در دیدار وزیر صنعت، معدن و تجارت با تقدیر از اهتمام ویژه دولت تدبیر و امید نسبت به حل مسائل اقتصادی کشور، اظهار کرد: به طور حتم رفع مشکلات اقتصادی دولت کار بسیار مشکلی است ولی اگر کاری را که مردم به ما محول کردند، درست انجام دهیم این مشکلات بیش از پیش کاهش پیدا می کند.


این مرجع تقلید همچنین با تاکید بر اینکه حرف و سخن مسئولان و کارگزاران نظام باید با عمل آنها مطابقت داشته باشد، خاطر نشان کرد: مردم باید منشاء تحولات و دگرگونی هایی که بواسطه سیاست های دولت در اقتصاد کشور ایجاد شده را در سفره خود نظاره گر باشند، چرا که اگر مردم ببینند سفره همان سفره است و هیچ تغییری در وضعیت معیشت آنها ایجاد نشده از عملکرد دولت تصور خوبی پیدا نخواهند کرد.


آیت الله موسوی اردبیلی با تاکید بر اینکه مردم باید باور کنند دولت خدمتگذار آن است، گفت: اگر دولت حسن نیت خود را به مردم نشان دهد، قطعا این امر محقق می شود.


این مرجع تقلید همچنین با انتقاد از صدا و سیما به خاطر پوشش ندادن اخبار مربوط به کارهای دولت تدبیر و امید، گفت: اگر مجموعه اقدامات دولت در بحث سیاست خارجی و قضیه برجام در کنار کارهای آن در حوزه سیاست داخلی و برنامه های اقتصادی و تسهیلات در نظر گرفته شده از سوی بانک ها جهت تزریق به واحد های تولیدی به درستی در جامعه بازتاب پیدا کند، بدون شک در میزان باورمندی مردم به دولت و همچنین تصمیم های آن تاثیر زیادی خواهد گذاشت.


محمد رضا نعمت زاده وزیرصنعت، معدن و تجارت نیز در این دیدار در پاسخ به سئوال آیت االله اردبیلی در خصوص وضعیت فعلی دولت خاطر نشان کرد: در حال حاضر دولت با مشکلات محیطی زیادی دست و پنجه نرم می کند، کماکان کمبود بودجه است، هزینه های دولت بالا است تعداد کارکنان دولت نیز مرتب اضافه شده و عمده بودجه صرف هزینه های جاری و پرداخت حقوق و مزایا می شود.


وی یارانه ها را درد سر بزرگی برای دولت توصیف کرد و با اشاره به پرداخت سالانه حدود 40 هزار میلیارد تومان بابت این موضوع بدون اینکه از شخص خاصی نام ببرد، گفت: آن مومن این تصمیم را گرفته ما از چاه نمی توانیم آن را در آوریم.منبع:خبرگزاری ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :