موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/9482 :کد

0

کره جنوبی از پرواز پهپادهای کره شمالی در مناطق مرزی خبر داد

  پنجشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۴ — ۰۷:۱۷
تعداد بازدید : ۱۹۲   
 تحلیل ایران -کره جنوبی از پرواز پهپادهای کره شمالی در مناطق مرزی خبر داد

کره جنوبی در اظهار نظری تازه، همسایه شمالی خود را متهم کرد که هواپیماهای بدون سرنشین خود را در مناطق مرزی مشترک در طول برگزاری مذاکرات هفته گذشته به پرواز در آورده است.

کره جنوبی در اظهار نظری تازه، همسایه شمالی خود را متهم کرد که هواپیماهای بدون سرنشین خود را در مناطق مرزی مشترک در طول برگزاری مذاکرات هفته گذشته به پرواز در آورده است.

به گزارش تحلیل ایران ، کره شمالی و جنوبی هفته گذشته مذاکراتی را به خاطر پایان دادن به مناقشات خود برگزار کردند و سئول اعلام کرد که در طول انجام این نشست ها، پیونگ یانگ با پهپادهای خود اقدام به انجام پروازهای شناسایی کرده است.
کره جنوبی با اعلام اینکه این موضوع از سوی منابع نظامی این کشور تایید شده، انجام آن را نقض حریم هوایی خود از سوی پیونگ یانگ دانست.
یونهاپ به نقل از مقامات نظامی کره جنوبی اعلام کرد که این هواپیماها برای اولین بار در تاریخ 22 اوت در یک منطقه حائل مرزی که دو کشور را از یکدیگر جدا می سازد، مشاهده شده است.
اعلام این موضوع از سوی کره جنوبی در حالی صورت می گیرد که مناقشات نظامی بین دو کره طی هفته های گذشته دو کشور را تا آستانه یک جنگ تمام عیار پیش برده بود.
مقام نظامی کره جنوبی همچنین اعلام کرد که این پهپادهای جاسوسی بارها نزدیک به بخش جنوبی منطقه غیر نظامی بین دو کره پرواز کرده و تحرکات آنان کاملا زیر نظر بوده است.
خبرگزاری یونهاپ هم گزارش کرد که پرواز این پهپادها زمانی صورت گرفته است که هر دو کشور در حالت آماده باش نظامی قرار داشتند.
این گزارش می افزاید: به دنبال شناسایی و رصد هواپیماهای بدون سرنشین کره شمالی، ارتش کره جنوبی یک بالگرد جنگی و یک جنگنده را برای مقابله با آن به منطقه اعزام کرد.
شرایط دو کره در پی تبادل آتش توپخانه های دو کشور در روز پنجشنبه 29 مرداد ماه بحرانی شد و طرفین در نهایت با وساطت سازمان ملل متحد و دیگر کشورها، حاضر به مذاکره برای پایان دادن به این مناقشه شدند.
این مساله حتی باعث شد کره شمالی وضعیت جنگی اعلام کند و در مقابل نیروهای نظامی کره جنوبی نیز با گرفتن آرایش جنگی و استقرار نیروهای نظامی بیشتر در مرزها، وضعیت خطرناکی را در این منطقه از آسیا رقم بزنند.
ماجرای درگیری دو کشور در نقاط مرزی، در پی انفجار مین در منطقه حائل مرزی و زخمی شدن سه سرباز کره جنوبی و متعاقب آن نصب بلندگوهای تبلیغاتی از سوی سئول بر علیه کره شمالی در مناطق مختلف مرزی آغاز شد.

منبع : ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :