موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/94841 :کد

0

تمجید از نقش ایران در کمک به مبارزه با تروریسم

  یکشنبه ۰۷ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۸:۰۶
تعداد بازدید : ۲۱۵   
 تحلیل ایران -تمجید از نقش ایران در کمک به مبارزه با تروریسم

مسئولین گروه‌های بسیج مردمی عراق ضمن تقدیر از نقش بزرگ ایران در کمک به عراقی‌ها برای مبارزه با تروریسم، از تلاش‌های تازه قدرت‌های استکباری در کنار عربستان برای مخدوش کردن چهره بسیج مردمی خبر می‌دهند.

 

 

مسئولین گروه‌های بسیج مردمی عراق ضمن تقدیر از نقش بزرگ ایران در کمک به عراقی‌ها برای مبارزه با تروریسم، از تلاش‌های تازه قدرت‌های استکباری در کنار عربستان برای مخدوش کردن چهره بسیج مردمی خبر می‌دهند.

 

به گزارش تحلیل ایران، «هاشم الموسوی»، سخنگوی جنبش النجباء یکی از گروه‌های بسیج مردمی عراق اظهار داشت: قدرت‌های استکباری در جهان با همکاری برخی کشورهای عربی و در راس آن عربستان به طرق مختلف درصدد ترسیم چهره‌ای منفی از نیروهای بسیج مردمی هستند.در پی پیروزی‌های بسیج مردمی در صحنه نبرد با تروریسم در استان های متعدد عراق، برخی برای مخدوش کردن چهره این نیروها آنها را به ارتکاب جرایم در حق غیرنظامیان متهم می‌کنند یا عناصری مشکوک و تبهکار را مامور می‌کنند که خود را از اعضای گروه‌های بسیج مردمی معرفی کنند.

 

الموسوی گفت: بسیج مردمی عراق همه آنهایی را که تحت عنوان عضویت در این نهاد دست به اقدامات خرابکارانه می‌زنند تحت پیگرد قرار می‌دهد.«احمد الاسدی»، سخنگوی بسیج مردمی عراق نیز پیش از این تهدید کرده بود که این نهاد، مدعیان دروغین عضویت در بسیج مردمی را تحت پیگرد قانونی قرار می‌دهد.وی حضور هر گونه تشکیلات زنان در بین صفوف بسیج مردمی را رد و تاکید کرد: نیروهای بسیج مردمی برای تحقق پیروزی روانی در کنار هر پیروزی نظامی تلاش می‌کند.

 

عصائب اهل الحق: عناصر داعش در منطقة البو کنعان  جزیرة الخالدیة سنگر گرفته‌اند

«جواد الطلیباوی»، سخنگوی عصائب اهل الحق یکی از گروه های بسیج مردمی عراق دلیل به تعویق افتادن تسویه حساب نیروهای مشترک عراقی با تروریست ها در نبرد جزیره خالدیه را تجمع تروریست‌ها در یکی مناطق آن خواند و گفت: آزاد سازی کامل جزیره خالدیه بسیار نزدیک است.الطلیباوی با اشاره به اینکه بیش‌تر عناصر داعش در منطقه بوکنعان جزیره خالدیه سنگر گرفته‌اند، گفت: نیروهای بسیج مردمی به طور کامل این منطقه را محاصره کرده و درگیری‌ها در آنجا ادامه دارد.

 

وی افزود: بیش‌تر تروریست‌های داعش در منطقه بوکنعان به هلاکت رسیده‌اند و تنها برخی از آنها باقی مانده‌اند که به زودی کار آنها توسط نیروهای بسیج مردمی یکسره می‌شود.سخنگوی عصائب اهل الحق عراق آزادسازی کامل جزیره خالدیه از سیطره داعش را بسیار نزدیک خواند.منطقه «جزیره الخالدیه»، در شرق شهر الرمادی، از سال 2003 در اشغال تروریست‌های القاعده و سپس داعش قرار داشت و نیروهای آمریکایی نیز از پاکسازی این منطقه ناکام مانده بودند. پس از آزادی الرمادی، بسیاری از تروریست‌ها به این منطقه گریخته بودند.

 

 انکار نقش ایران در کمک به عراق برای مبارزه با تروریسم جهانی غیرممکن است

«یوسف الکلابی»، سخنگوی نیروهای بسیج مردمی عراق در گفت‌وگو با فارس  با تمجید نقش ایران در کمک به عراق برای نبرد سرنوشت ساز ضد تروریسم جهانی اظهار داشت: مستشاران ایرانی نقش بزرگی در تحقق پیروزی‌های بزرگ نیروهای امنیتی و بسیج مردمی عراق داشتند.الکلابی با بیان اینکه نمی‌توان نقش بزرگ جمهوری اسلامی ایران در کمک به دولت و ملت عراق برای مبارزه با داعش را نادیده گرفت، گفت: جمهوری اسلامی ایران بهترین افسران خود را برای ماموریت مستشاری به عراق فرستاد که در راس آنها حاج قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس است.

 

این مقام بسیج مردمی عراق تاکید کرد: به واقع مشاوره‌های ایرانی و آموزش آنها به نیروهای عراقی نقش بزرگی در پیروزی‌های بزرگ بسیج مردمی، ارتش و پلیس فدرال عراق داشته است. عراق خواستار دریافت کمک از ایرانی‌ها بوده و امیدواریم که دیگر کشورهای عربی، اسلامی و اروپایی نیز همانند ایران از کمک خالصانه به عراق در مبارزه با تروریسم دریغ نکنند، اگرچه نقش ایران با دیگر کشورها قابل مقایسه نیست.وی با بیان اینکه بغداد کمک‌های ایران به عراق در دوره بحران را فراموش نمی‌کند، گفت: به حول و قوه الهی عراق پاسخ دوستی ایران را به بهترین وجه ممکن خواهد داد.

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :