موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/94844 :کد

0

جلسه علنی مجلس آغاز شد + دستورکار

  یکشنبه ۰۷ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۸:۳۲
تعداد بازدید : ۱۶۸   
 تحلیل ایران -جلسه علنی مجلس آغاز شد + دستورکار

جلسه علنی مجلس شورای اسلامی دقایقی قبل به ریاست دکتر لاریجانی آغاز به کار کرد.

 

جلسه علنی مجلس شورای اسلامی دقایقی قبل به ریاست دکتر لاریجانی آغاز به کار کرد.

به گزارش تحلیل ایران، جلسه علنی امروز (یکشنبه 7 شهریور ) مجلس شورای اسلامی به ریاست دکتر لاریجانی و با حضور 199 نفر از نمایندگان رأس ساعت  8 و 12 دقیقه آغاز به کار کرد.

خانه ملت نوشت: همچنین امیرحسین قاضی زاده هاشمی عضو هیات رییسه مجلس دستورکارجلسه علنی امروز مجلس را به شرح ذیل قرائت کرد:


1- ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مورد طرح استفساریه ماده ۷۳ و تبصره ۳ ماده ۵۲ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی با آخرین اصلاحات.


۲- گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد طرح اصلاح مواد ۳، ۶ و۲۴ قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی.


۳- بررسی تقاضای عده‌ای از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مورد لغو رسیدگی به لایحه حمایت از حقوق معلولان طبق اصل ۸۵ قانون اساسی.


۴- گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی در مورد لایحه موافقتنامه انتقال محکومان به حبس بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قرقیزستان.


۵- گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی در مورد لایحه موافقتنامه انتقال محکومان به حبس بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ارمنستان.


6- گزارش کمیسیون اقتصادی و حقوقی در مورد لایحه معاهده بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین در زمینه معاضدت حقوقی دوجانبه در موضوعات کیفری.


7- گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی در مورد لایحه معاهده معاضدت قضایی در موضوعات مدنی و تجاری بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین.


8- انتخاب دو نماینده در کمیسیون‌های اجتماعی و آموزش، تحقیقات و فناوری به انتخاب مجلس شورای اسلامی به عنوان ناظر در هیأت عالی گزینش.


9- انتخاب دو نماینده به انتخاب مجلس شورای اسلامی از بین داوطلبانی که داخل مجلس و خارج آن به معرفی یکی از نمایندگان حداکثر تا یک هفته قبل از انتخابات کتباً به کمییسیون داخلی معرفی شده باشند.


10- انتخاب دو نفر از اعضای کمیسیون شوراها و امور داخلی، یک نفر از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و یک نفر از اعضای کمیسیون عمران به انتخاب مجلس به عنوان ناظر در شورای ساماندهی مرکز سیاسی و اداری کشور و ساماندهی و تمرکززدایی از تهران.


11- انتخاب دو نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به عنوان عضو در دبیرخانه دائمی کنفرانس‌های بین‌المللی فلسطین.


12- انتخاب دو نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به انتخاب مجلس به عنوان عضو در کمیته اجرا و پیگیری و هماهنگی‌های لازم جهت حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :